Як і чому зміниться вартість валюти через можливий локдаун

Дата публікації
Перегляди
3549
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як і чому зміниться вартість валюти через можливий локдаун

Фото: УНІАН

За словами експерта, сам собою долар може зміцнюватися, це може залежати від ситуації на міжнародних ринках.

Можливий локдаун в Україні не матиме суттєвого впливу на курс долара, однак помірна девальвація гривні, яка спостерігається і зараз, навпаки підтримуватиме купівельну спроможність українців.

 Про це ТСН.ua заявив директор економічних і соціальних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин. 

"Думаю, на курсі долара це (локдаун. — Ред.) не позначиться, бо такими заходами, коли у людей немає грошей і відбуваються різні обмеження, цим самим обмежується попит, зокрема на долари", - зазначив він.

За словами експерта, сам собою долар може зміцнюватися, це може залежати від ситуації на міжнародних ринках, тут є різні фактори. Але з точки зору купівельної спроможності, це навряд чи вплине, оскільки у людей буде менше грошей і менша купівельна спроможність та більша потреба у товарах повсякденного побуту, які торгуються за гривню.

"Тому, я думаю, це не призведе до якось девальваційного сплеску. Швидше за все, слабка девальвація, яку ми бачимо зараз, вона триватиме", — заявив Юрчишин.

Він додав, що нічого поганого у помірній, слабкій і прогнозованій девальвації немає, оскільки вона може виступати елементом підтримки купівельної спроможності.

"Якщо у вас вдома є долар, то легка девальвація означає, що завтра він буде трішки більший і ви зможете його використати трішки краще", — пояснив експерт. 

Наразі у п'ятницю, 27 листопада, долар і євро здорожчали. Офіційні курси валют оприлюднив Національний банк України. Ці ж курси діятимуть протягом найближчих вихідних — суботи та неділі, 28 та 29 листопада.

Офіційні курси валют Нацбанку на 27 листопада:

  • Долар США – 28,44 грн (плюс 6 коп.).
  • Євро – 33,84 грн (плюс 6 коп.). 

Своєю чергою прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у проєкті державного бюджету на 2021 рік закладається курс на рівні 29 гривень за долар. 

Петрашко спрогнозував курс долара в Україні на 2020-2021 роки

Петрашко спрогнозував курс долара в Україні на 2020-2021 роки

Авторка: Ірина Загородня.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3549
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація