Як група крові впливає на зараження коронавірусом: вчені назвали найбільш чутливі

Як група крові впливає на зараження коронавірусом: вчені назвали найбільш чутливі

Фото: pixabay.com

Дослідження провели в Канаді, де вивчили групи крові понад  225 тис. осіб.

Вчені з Інституту клінічних оцінкових наук в Торонто вивчили групи крові, люди з якими рідше заражаються коронавірусом. Дослідження провели в Канаді, де вивчили групи крові понад  225 тис. осіб, які в період від 2007 до 2019 року робили аналіз крові і мазок на COVID-19 в 2020 році, повідомляє Daily Mail.

Як пояснюється, у кожної людини є одна з чотирьох груп крові: О (I), А (II), В (III) або АВ (IV). Також групу крові визначають два антигени (A і B). Людина може мати один з них, обидва (AB) або жодного (O). Вони розташовані на еритроцитах (червоних кров'яних клітинах) людини.

Серед людей, групу крові яких вивчали, науковці виявили, що 36,3% мали групу крові A (II); 4,5% - тип AB (IV); 14,9% - тип B (III) і 44,3% - тип O (I).

Статистичний аналіз врахував всі інші змінні і супутні захворювання і показав, що ризик підхопити коронавірусну інфекцію на 15% вище у пацієнтів типу AB (IV), ніж у пацієнтів типу A (II).

Як з'ясували дослідники, ймовірність зараження у разі типу O (I) на 5% нижче, ніж за типу A (II), але порівняно з усіма групами крові ця ймовірність зростає до 12%.

У людей з типом O (I) або негативною кров'ю також на 13% і 19% менше ймовірність розвитку важких симптомів або смерті.

У людей з групою крові B (III) ризик важкого захворювання після інфекції на 21% вищий, ніж у людей з групою A (II).

Дослідження також показує, що люди з негативною групою крові (O (I) -, A (II) -, B (III) - або AB (IV) -) в середньому на 21% рідше заражаються вірусом, ніж люди з позитивним типом крові.

Нагадаємо, раніше лікар з Ізраїлю розповів, які помилки медиків вбивають хворих на коронавірус українців.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація