Як довго може тривати відновлення після коронавірусу: лікарка пояснила, від чого це залежить

Як довго може тривати відновлення після коронавірусу: лікарка пояснила, від чого це залежить

Фото: unsplash.com

За словами Світлани Гук, відновлення може розтягнутися до шести місяців.

Відновлення після коронавірусу може тривати і до шести місяців,  якщо йдеться про середньо-важкі або важкі ураження легень, які по собі можуть залишати фіброзні зміни різного ступеня.

Про це в ексклюзивному коментарі ТСН.ua повідомила лікарка-пульмонологиня, завідувачка інфекційного відділення Київської міської клінічної лікарні №17 Світлана Гук.

"Може тягнутися місяць, може два і три — у найтяжчих випадках ці процеси вже приблизно вгамовуються протягом шести місяців", — зазначила вона.

Гук додала, що у разі коронавірусної інфекції виникає не пневмонія, а вірусіндуковане ураження легень. "І якщо воно відбувається без зниження сатурації, протікає ця інфекція легко, тобто людина не втрачає своїх функціональних навичок, не має кисневої залежності, дихальної недостатності, то взагалі відновлення відбудеться саме собою і для цього не треба чогось особливо робити, крім того, що дотримуватися здорового способу життя", — наголошує лікарка. 

Пульмонологиня уточнила, що ускладнення, які виникають після коронавірусу, здебільшого легеневого фіброзу. Бувають ускладнення тромботичного характеру, але найчастіше, якщо вони і відбуваються — це гострий період, коли людина у цей час перебуває у лікарні, і ним займаються лікарі.

"А ось ускладнення, які можуть залишитися після виписки, це саме фіброз. Бувають ураження серця. Але тут уже нічого не зробиш, якщо таке ураження є, то розписується лікування. У виписці лікар пацієнту напише, які ліки вживати, через який час і яке саме ускладнення треба контролювати у майбутньому", — підсумувала лікарка. 

Нагадаємо, лікарка-фізіопульмонологиня Київської міської клінічної лікарні №5 Анна Анікєєва пояснила, чи повністю відновлюються легені після коронавірусу.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація