Як діяти вагітним, якщо вони заразилися коронавірусом: у НСЗУ дали поради

Дата публікації
Перегляди
751
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як діяти вагітним, якщо вони заразилися коронавірусом: у НСЗУ дали поради

Фото: pixabay.com

За можливості жінці необхідно відкласти усі заплановані візити до лікаря до завершення самоізоляції, кажуть у Нацслужбі здоров'я.

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) надала поради, як поводитися вагітним у разі підозри або ж підтвердженого діагнозу на COVID-19.

Алгоритм дій НСЗУ оприлюднила сьогодні, 4 листопада, у Facebook.

Якщо є підозра або підтверджений діагноз COVID-19 потрібно: 

  • повідомити про симптоми або свій стан лікаря, з яким укладено декларацію, а також акушера-гінеколога, який спостерігає за вагітною;
  • якщо у вагітної з підозрою чи підтвердженою коронавірусною інфекцією відсутня пологова діяльність та акушерська патологія, а наявний легкий перебіг захворювання, вона має залишатися на самоізоляції. Сімейний лікар та акушер-гінеколог повинні забезпечити активний дистанційний нагляд за станом здоров'я пацієнтки;
  • За можливості жінці необхідно відкласти усі заплановані візити до лікаря до завершення самоізоляції. Але якщо вагітній з підозрою чи підтвердженим COVID-19 потрібно проходити обстеження, які відтермінувати неможливо, то жінка має пройти таке обстеження останньою. Вагітна має обов’язково заздалегідь узгодити години прийому та попередити лікарів щодо візиту.

"Вагітна не залишиться без кваліфікованої медичної допомоги, якщо її стан потребує госпіталізації. У кожному регіоні є пологові будинки, які визначені для надання допомоги вагітним з підозрою чи підтвердженою інфекцією COVID-19", - йдеться у повідомленні.

Жінку госпіталізують у разі:

  • початку пологової діяльності, навіть якщо вагітна перебуває вдома на самоізоляції та не має лабораторно підтвердженого COVID-19;
  • якщо у вагітної відсутня пологова діяльність, але важкий чи середньої важкості стан перебігу COVID-19;
  • якщо у вагітної відсутня пологова діяльність, але наявна акушерська або супутня екстрагенітальна патологія (за рішенням лікаря).

У НСЗУ додали, що наразі немає підтвердження тому, що вагітні найбільше ризикують захворіти на COVID-19, ніж будь-яка інша жінка. Однак через вразливість до гострих вірусних респіраторних інфекцій вагітним потрібно дотримуватись загальних рекомендацій щодо власного захисту.

Нагадаємо, сьогодні, 4 листопада, Україна встановила коронавірусний антирекорд - зафіксовано 9524 нових випадків.

Україна перетнула позначку в 9 тисяч інфікованих коронавірусом за добу

Україна перетнула позначку в 9 тисяч інфікованих коронавірусом за добу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Здоров'я вагітної
Дата публікації
Перегляди
751
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація