Спалах коронавірусу на станції швидкої допомоги у Вінниці: влада замовчує, а медики продовжують їздити на виклики

Спалах коронавірусу на станції швидкої допомоги у Вінниці: влада замовчує, а медики продовжують їздити на виклики

Фото: Фото з відкритих джерел

Місцева влада жодним чином не коментує ситуацію.

У Вінниці на станції швидкої медичної допомоги у відділенні №1 медичні та немедичні працівники масово хворіють на пневмонії, збудником яких є коронавірус.

Такий лист прийшов до редакції ТСН.ua, а потім з нами телефоном з цією ж інформацією зв'язалася нібито співробітниця станції. За її словами, вона для цього спеціально купила нову сім-картку і викине її після розмови, оскільки через "неоднозначне ставлення адміністрації до проблеми і страх мати негативні наслідки" хоче залишитися анонімною. Тобто, навіть не зважаючи на низьку оплату праці люди бояться говорити про проблеми в медустановах. Ми пропонуємо читачу самостійно робити висновки: довіряти чи не довіряти нібито медику з Вінниці. А ми своєю чергою як інформаційний ресурс публікуємо слово в слово те, що розповіла ТСН.ua жінка.

"Я вам телефоную з Вінниці і не хочу називати своє ім'я. Це мої колеги писали вам. Телефоную не зі свого номера, а з сім-картки, яку після розмови одразу викину, і ви більше не матимете зі мною зв'язку. У нас дуже критична ситуація. Дуже багато людей захворіло. З 225 співробітників у 82 підтвердився коронавірус. У нас дуже велика скупченість людей на маленьке приміщення і у цьому приміщенні грибок. Ремонт у ньому не робився років 30. Серед трьох підстанцій на нашій найгірші умови і найменше приміщення. Можливо, це сталося через це те, що невчасно були проведені ПЛР-тести. Але найбільше за все нас обурює те, що ця інформація ніде не проходить. У МОЗ говорять, що знають про цю ситуацію. Наші співробітники зверталися до обласного департаменту охорони здоров'я і до міського. Але нам говорять, що у нас не професійна хвороба, і що ми самі винні. Але ми не відлинювали від роботи, ніхто з нас не взяв не лікарняних, не відпусток. Ми працювали на передовій. А тепер вони говорять, що ви самі винні, що інфікувалися. Для того, щоб з’ясувати, де ми інфікувалися, потрібно провести розслідування кожного випадку окремо, але цього ніхто ще робив. Тому. можливо, через це інформація і замовчується"

розповіла жінка.

Вона заначила, що від початку пандемії коронавірусу співробітникам станції медичної допомоги не робили тести на COVID-19, а вони щодня виїжджають на виклики і можуть у разі інфікування заразити інших людей. "Ми кожного дня виїжджаємо на виклики, яких наразі багато. А нас навіть протестували ще не всіх.  Ми ж для населення несемо потенційну небезпеку. Від моменту коронавірусу ПЛР-тести нам не проводили. Тільки, коли у нас було перших два випадки, ми дізналися у п'ятницю, 12 червня, про позитивні результати співробітників. А відповідно, ні у суботу, ні у неділю і навіть не у понеділок нам не було проведено тестування. А тестування почали проводити лише у вівторок, 16 червня. Керівництво говорить, що ми забагато хочемо і виступаємо і у нас будуть великі неприємності. Хоча у нашого головного лікаря вчора прийшов результат тесту – і він позитивний".

Працівники Вінницької станції скаржаться і на умови праці та стан приміщення, у якому вони працюють, які, на їхню думку, також сприяють поширенню інфекцій у колективі.

"У нас дуже стара будівля в гаражі міськвиконкому. Приміщення перебуває в оренді, і ніхто не дозволяє робити ремонт, хоча не один мільйон вже списаний був на ремонт даху"

скаржиться медпрацівниця.
Фото: Фото з відкритих джерел

Також анонімно до редакції надіслали і світлини приміщення станції медичної допомоги. "Вважаю, що велику роль в цьому грають умови, в яких ми працюємо. Це значно знижує наш імунітет і, як наслідок, ми є більш вразливими до вірусів та бактерій. На зміні одночасно перебуває близько 30-35 медичних працівників, для них виділено такі приміщення - велика кімната відпочинку, мала кімната відпочинку, їдальня та 2 столи в коридорі при вході. Тобто є постійне скупчення людей, так як нам виділено всього декілька приміщень, невеликих за площею та з недостатньою кількістю місць. Умови у цих приміщеннях жахливі, на стінах великі площі грибку, зі стелі капає, коли дощ, тому підвищена вологість в кімнатах. Ремонт у приміщенні відділення не робиться десятиліттями, зрідка робиться незначний косметичний ремонт, що не вирішує проблем які присутні. Це приміщення не придатне для перебування в ньому людей, особливо такої кількості одночасно. З початком пандемії коронавірусу відсоток працівників, що захворіли став приголомшливим, тому ми змушені знову піднімати питання умов праці та "дзвонити у всі дзвони" і "стукати у всі двері". Ми хочемо бути почуті! Ми гідні нормальних умов праці!", - йшлося у листі до редакції.

Але, як сказала нам медпрацівниця, найбільше колектив обурюють не стільки умови праці, скільки те, що влада ніяк не реагує на проблеми і на звернення медпрацівників установи, а сама станція попри спалах коронавірусу серед її працівників продовжує працювати. 

"Ми зверталися до обласного департаменту, але відповіді так і не отримали. Урядова лінія і Офіс президента говорили, щоб ми спочатку зверталися до керівництва, на місцевому рівні вирішуйте, а потім відповідь, яку вам дадуть, надсилайте вже нам. А вони взагалі відповіді нам не дають. І от ми зі своїми проблемами самі. А у нас наразі дуже багато людей хворіє вдома, багато у лікарнях з дуже важкими пневмоніями, декілька людей вже на кисні у критичному стані. Я не розумію, чому нема розголосу, чому підстанція не закрита, а продовжує працювати"

обурюється співробітниця Вінницької станції медичної допомоги. 

Також ми звернулися за коментарем до адміністрації Вінницької станції медичної допомоги, однак в установі нас попросили надіслати їм запит "обов'язково з електронним підписом". У Департаменті охорони здоров'я Вінницької ОДА, на жаль, також прокоментувати ситуацію не змогли, а переадресували нас до головного лікаря вищезгаданої медустанови. Тому ТСН.ua вирішив не чекати відповідь на запити, оскільки епідеміологічна ситуація в країні стрімко погіршується, проблеми в медустановах залишаються, а керівництво і місцеві чиновники ігнорують проблему і займаються перекладанням відповідальність одне на одного. Нам нічого не залишається як публікувати матеріал з надією, що хоча б розголос цієї ситуації допоможе привернути уваги до проблем з інфікуванням медпрацівників та неналежних умов праці і оплати.

Чи не кожен п`ятий інфікований коронавірусом в Україні - медик

Чи не кожен п`ятий інфікований коронавірусом в Україні - медик

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація