ВВП Росії впав на 12% через коронавірусну кризу

ВВП Росії впав на 12% через коронавірусну кризу

Фото: Associated Press

Найбільший спад у квітні спостерігався в секторах економіки, орієнтованих на споживчий попит.

Через карантин, запроваджений у боротьбі з пандемією COVID-19, у "неробочому" квітні 2020 року ВВП Росії впав на 12% в річному вираженні.

Про це повідомляє "Интерфакс" із посиланням на Мінекономрозвитку РФ.

Зазначається, що від початку року цей показник зростав: на 1,6% у січні, на 2,6% у лютому та на 0,8% у березні. Загалом у період від січня до квітня ВВП РФ знизився на 1,9% в річному вираженні після зростання на 1,6% впродовж січня-березеня.

Найбільший спад у квітні спостерігався в секторах економіки, орієнтованих на споживчий попит, що зумовлено, зокрема, "обмеженнями діяльності в сфері дозвілля, культури і спорту, а також побутових послуг". Загальне падіння обсягів споживчих послуг склало 37,9%.

У міністерстві додали, що рівень безробіття у квітні вперше від червня 2016 року сягнув 5,6% від робочої сили.

Минулого місяця в Росії діяв так званий режим неробочих днів. Діяльність більшості підприємств і організацій була припинена, а мешканцям регіонів рекомендувалося не залишати свої будинки без крайньої необхідності.

Найглибше падіння російської економіки за три місяці з середини 1990-х років фіксувалося у "дефолтному" 1998 році (до 8,8% та до 9,1% у третьому та четвертому кварталах відповідно), а також у 2009 році, коли кризу переживала світова фінансова система (до 9,2% у першому кварталі та до 11,2% у другому).

Як повідомлялося, у Нацбанку вважають, що через коронавірусну кризу ВВП України у 2020 році знизиться на 6-7%. Однак у наступних роках зростання відновиться. 

Нагадаємо, 29 березня Кабмін затвердив нові макроекономічні прогнози на 2020 рік: ВВП - мінус 4,8%, середньорічний курс долара США - 29,5 грн (плюс 1,5-2 грн), інфляція - 8,7% (плюс 3,1%), безробіття - 9,4% (плюс 1,3%), середня зарплата - 11 тис. грн (без змін).

Через світову фінансову кризу, спричиненою пандемією COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Так, у компанії Dragon Capital передбачають падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець 2020 року.

Також через пандемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація