"Вулиці Лондона абсолютно порожні": Британію сколихнув мутований коронавірус

"Вулиці Лондона абсолютно порожні": Британію сколихнув мутований коронавірус

Фото: Associated Press

На значній частині туманного Альбіону ввели найжорсткіший за весь час пандемії локдаун.

Новий мутований коронавірус сколихнув Велику Британію. На значній частині туманного Альбіону ввели найжорсткіший за весь час пандемії локдаун. Лікарі кажуть, що цей новий штам може уже не призводити до втрати чутливості до запахів, але він активніше вражає легені.

У Центрі громадської охорони здоров’я МОЗ заявили, що в Україні ще офіційно не виявили "британський" штам коронавірусу. Крім того, українські вірусологи говорять, що знають про нього вже кілька місяців. Чим відрізняється новий штам від вже знайомого нам коронавірусу, - розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

Майже 30 країн заборонили авіарейси, а Євросоюз взагалі розглядає повне перекриття всіх шляхів сполучення з Великою Британією. Усе через новий мутований штам коронавірусу, який вийшов з-під контролю в туманному Альбіоні. Головний радник британського уряду з питань коронавірусу Патрік Валланс заявив, що нині в Лондоні приблизно 60% всіх коронавірусних заражень припадає саме на цей новий штам.  

Мутація вірусу збільшує легкість і швидкість його передавання від людини до людини на 70%. У зв'язку з цим в країні ввели нові значно суворіші обмеження на святковий різдвяно-новорічний період. Обмеження нового четвертого рівня для частини Англії стали найсерйознішими за весь час пандемії у Британії, розповідає Марія Слонім. Жінка п'ять років живе у Британії, де працює журналісткою у місцевому виданні. "Вулиці Лондона абсолютно порожні зараз, бо без нагальної потреби виходити з дому не можна. Магазини закриті, крім першої необхідності. Говорять, що зараз це таке місто-привид", - каже вона. 

Новий мутований коронавірус сколихнув Велику Британію

Новий мутований коронавірус сколихнув Велику Британію

Пересуватися заборонено навіть всередині країни. Люди намагалися просто тікати із зони найсуворішого карантину. "Паніка була, вчора коли люди намагалися виїхати з Лондона до 12:00 - до того, коли почали діяти ці правила. Крім того, намагалися полетіти останніми рейсами до Франції, Німеччини, Італії - будь-куди. Але не всім вдалося", - розповідає Марія Слонім

Український лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв розповідає, що медики знають про цей мутований вірус уже кілька місяців. Але запевняє, що панікувати не варто: "Такі самі симптоми, такий самий перебіг. Звісно він може мінятись. Це абсолютно нормальний динамічний процес, постійно можуть виникати якісь нові варіанти, нові штами, нові мутанти цього вірусу".

Цих різних штамів наразі відомо близько двох десятків. Проте саме цей, який зараз сколихнув Велику Британію , розповсюджується справді у рази швидше. "Звичайно, якщо прийде цей новий штам, то хворих буде більше. Утім, чи будуть вони більш важкими - ніхто поки що не може сказати. Ми боїмося тільки цього", - наголосив медик. 
 

Повʼязані теми:

Наступна публікація