"Вразив нервову систему": лікарка із Дніпра розповіла про нетиповий перебіг коронавірусу

"Вразив нервову систему": лікарка із Дніпра розповіла про нетиповий перебіг коронавірусу

Фото: unsplash.com

У Наталії Дупленко не було ані болю в горлі, ані нежиті, ані виснажливого кашлю.

Лікарка-педіатриня із Дніпра Наталія Дупленко нещодавно перенесла коронавірус. Жінка каже, що COVID-19 у неї мав нетиповий перебіг. І взагалі коронавірус – це не завжди кашель і задуха.

Про це Наталія Дупленко написала на своїй сторінці в Facebook.

"COVID-19 – це далеко не завжди виснажлива лихоманка, задуха, сильний сухий кашель, закладеність носа та втрата нюху. Я перехворіла на цю інфекцію і у мене жодного з перерахованих симптомів не було. Мені було дуже зле, але інакше", – розповідає лікарка.

За словами Наталії, найбільш серйозним симптомом у неї було враження нервової системи: "Сильно, майже постійно боліла голова, іноді до нудоти, було періодичне запаморочення. Що цікаво, практично весь період головного болю був знижений артеріальний тиск (для мене зовсім не властиво). Погано реагувала на приймання анальгетиків, спазмолітиків".

"Мене весь час супроводжувала неконтрольована сонливість, спала всюди де можна було відключитися. І постійна слабкість. Була одноразова втрата свідомості, типова непритомність, але без будь-якої на те причини. Біль у м'язах ніг, аж до сильних судом. Сходами не могла йти зовсім", – каже педіатриня.

Крім того, у жінки піднялася температура: "Вона була один раз 39,6 з найсильнішою дриготою, за типом "білої гарячки", із сильним потовиділенням, піднялася дуже різко на тлі головного болю, але при цьому не було ані болю в горлі, ані нежитю, ані кашлю. Зовсім. Це було дуже дивно. І найголовніше - я наступного ранку прокинулася зовсім "здоровою", як ніби мені це приснилося".

Ще, каже Наталія Дупленко, у неї "тягнуло" живіт, поперек, і це були "дуже дивні неприємні відчуття".

"Вже потім, коли практично нормалізувалося загальне самопочуття, приєднався кашель, навіть вірніше, покашлювання. Не постійний, сухий, який абсолютно не заважав дихати. Сатурацію міряла щодня - нижче 97% не опускалася", – розповідає жінка.

Разом з Наталією хворів і її чоловік. "У нього були такі симптоми: сильна слабкість (він говорив, що відчуття ніби його переїхав "асфальтний каток"), закладеність носа, біль у горлі, на 5-й день втрата нюху. У сім'ї і найближчому оточенні, на щастя, більше не захворів ніхто. Можливо, це пов'язано з тим, що у нас не було виражених катаральних симптомів, а може я і помиляюся", – поділилася лікарка.

"Висновок для колег: симптоматика дуже різна, катаральні симптоми можуть бути відсутні зовсім, може бути хвилеподібний перебіг (одного дня самопочуття хороше, наступного – знепритомнення, потім знову більш-менш, потім знову погано), загальні клінічні аналізи крові малоінформативні. Порада для пацієнтів: стежте за нетиповими для вас симптомами, дотримуйтеся дистанції, носіть маску в приміщенні і особливо в транспорті, уникайте громадських заходів. Не пийте самостійно антибіотики для профілактики пневмонії", – закликала лікарка.

Мой COVID. Многие не верили, но тяжелые времена пришли. И для пациентов и для мед работников. Особенно для врачей. ...

Опубликовано Дупленко Наталья Педиатр Пятница, 18 сентября 2020 г.

Нагадаємо, раніше лікар-інфекціоніст, заступник директора Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Ігор Берник назвав основні правила, яких потрібно дотримуватись, коли хворий на COVID-19 член сім'ї лікується амбулаторно, тобто вдома. 

Неконтрольований Ковід: чого чекати від коронавірусу взимку

Неконтрольований Ковід: чого чекати від коронавірусу взимку

Повʼязані теми:

Наступна публікація