Вперше у світі: у США коронавірусом заразилися горили з зоопарку в Сан-Дієго

Вперше у світі: у США коронавірусом заразилися горили з зоопарку в Сан-Дієго

Фото: Associated Press

Експерти стурбовані, оскільки чисельність цих горил за останні два десятиліття скоротилася на понад 60%.

У декількох горил із сафарі-парку в американському місті Сан-Дієго штату Каліфорнія виявили захворювання на COVID-19. Це перший відомий світу випадок зараження приматів коронавірусом. 

Про це із посиланням на виконавчу директорку сафарі-парку Лізу Петерсон у понеділок, 11 січня, повідомляє The Associated Press.

Співробітники зоопарку вирішили перевірити зразки фекалій мавп на SARS-CoV-2 6 січня, після того, як у двох тварин почався кашель. 11 січня лабораторії національних ветеринарних служб Міністерства сільського господарства США підтвердили позитивні результати тестів. 

У сафарі-парку вважають, що на COVID-19 захворіли вісім горил. Попередньо, вони "підхопили" інфекцію від співробітника із безсимптомним перебігом коронавірусу. Зазначається, що чоловік дотримувався протиепідеміологічних заходів, зокрема працював у масці.

За словами Петерсон, горили перебувають під наглядом ветеринарів. Їм дають вітаміни, рідину та їжу. "Якщо не брати до уваги закладеність у носі та кашель, у горил все добре", - запевнила вона. 

Експерти з дикої природи висловили стурбованість щодо виявлення інфекції у горил, ДНК яких на 98,4% ідентична до людської. За даними Всесвітнього фонду дикої природи, у світі чисельність приматів, заражених в сафарі-парку в Сан-Дієго, за останні два десятиліття скоротилася більш ніж на 60% через браконьєрство і хвороби.

Зоопарк в Сан-Дієго закрився для відвідувачів 6 грудня в межах посилення владою штату карантинних обмежень. Від понеділка його співробітники зобов'язані під час контакту з тваринами працювати у лицьових захисних щитках та окулярах.

Нагадаємо, що на початку цього року коронавірусом захворіли також чотири тигри та три леви із зоопарку Бронкса в Нью-Йорку. Всі вони вже одужали від нової інфекції. 

Другий відомий світу випадок підтвердження коронавірусу у хижих котів у грудні зафіксували в зоопарку Барселони, де COVID-19 підтвердили у чотирьох левів.

Незабаром у зоопарку Луісвілля в американському штаті Кентуккі коронавірусом вперше інфікувався сніговий барс. 

Як повідомлялося, у Данії тіла вбитих норок, яких знищили через виявлення у них мутації коронавірусу, викопають. Рішення ухвалили у зв'язку із екологічною небезпекою для ґрунтових вод і прилеглих озер біля місць масового поховання тварин. 

Малайська тигриця захворіла на коронавірус: чи страшна хвороба для тварин

Малайська тигриця захворіла на коронавірус: чи страшна хвороба для тварин

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація