ВООЗ застерігає від використання плазми крові для лікування коронавірусу

Дата публікації
Перегляди
1624
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ВООЗ застерігає від використання плазми крові для лікування коронавірусу

Фото: УНІАН

В організації називають цей метод експериментальним.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) застерігає від використання плазми крові людей, які вилікувалися від коронавірусної хвороби, для лікування хворих на COVID-19.

Про це заявили в організації після того, як цей метод лікування схвалили в США, передає видання AP

Як розповіла головна наукова співробітниця ВООЗ Сумія Свамінатан, лікування пацієнтів плазмою тих людей, які вже одужали від певної хвороби, широко використовувалось в минулому столітті з різним рівнем успішності. Втім, організація досі вважає цей метод експериментальним і необхідно продовжити його дослідження. Вона додала, що таке лікування важко стандартизувати, оскільки люди виробляють різний рівень антитіл і плазму необхідно збирати індивідуально.

Представниця ВООЗ учтонила, що дослідження щодо використання плазми для лікування коронавірусу були невеликими і мають "низькоякісні докази''. За її словами, країни можуть дозволяти використання цього методу, якщо вважають, що користь від нього перевищує ризики, але зазвичай це робиться, "коли ви чекаєте на остаточні докази''.

Своєю чергою, старший радник генерального директора ВООЗ Брюс Айлворд додав, що лікування за допомогою плазми може мати численні побічні ефекти - від легкої лихоманки і дриготи до більш важких наслідків.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в Україні не дозволяють переливати плазму крові під час лікування коронавірусу, адже поки українськими спеціалістами не проведені спеціальні дослідження. 

Кількість хворих на коронавірус зростає: чому важливо дотримуватися маскового режиму

Кількість хворих на коронавірус зростає: чому важливо дотримуватися маскового режиму
Наступна публікація