ВООЗ внесла вакцину Pfizer до списку препаратів для екстреного використання: що це означає

ВООЗ внесла вакцину Pfizer до списку препаратів для екстреного використання: що це означає

Фото: Associated Press

Це перша вакцина, внесена в цей перелік від початку спалаху пандемії COVID-19.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) внесла вакцину проти коронавірусу, розроблену компаніями Pfizer і BioNTech, до списку препаратів для екстреного використання.

Про це ВООЗ повідомила у пресрелізі, опублікованому на своєму сайті.

"Всесвітня організація охорони здоров'я внесла вакцину проти коронавірусу до списку препаратів для екстреного використання, що зробило вакцину Pfizer/BioNTech першою, яка отримала екстрене підтвердження від ВООЗ від моменту початку спалаху рік тому", - наголошується у повідомленні.

Зазначається, що відповідне рішення ухвалили за підсумками аналізу даних з безпеки, ефективності та якості вакцини Pfizer/BioNTech. "Висновок показав, що вакцина відповідає обов'язковим критеріям безпеки та ефективності, встановленим ВООЗ, і що переваги використання вакцини для боротьби з COVID-19 компенсують потенційні ризики", - йдеться у заяві організації.

У ВООЗ додали, що внесення вакцини в згаданий вище перелік дає країнам можливість прискорити свої регуляційні процедури затвердження вакцини на імпорт і застосування. Це також дозволяє ЮНІСЕФ та Панамериканській організації охорони здоров'я закупити вакцину для поширення у державах, які її потребують.

Нагадаємо, 21 грудня Європейське агентство з лікарських препаратів схвалило використання вакцини Pfizer і BioNTech проти коронавірусу, а 11 грудня цю вакцину було схвалено у США.

У Євросоюзі стартувала масова вакцинація: як країни готуються до вирішальної боротьби з інфекцією

У Євросоюзі стартувала масова вакцинація: як країни готуються до вирішальної боротьби з інфекцією

Повʼязані теми:

Наступна публікація