ВООЗ висловилася проти примусової вакцинації від коронавірусу

ВООЗ висловилася проти примусової вакцинації від коронавірусу

Фото: Associated Press

Водночас у ВООЗ визнали, що за певних обставин вакцинація є "єдиним відповідальним кроком".

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує не змушувати людей робити щеплення від COVID-19. Водночас урядам варто спрямувати зусилля на те, щоби збільшити рівень довіри до вакцинації. 

Про це у понеділок, 7 грудня, під час брифінгу заявила директора відділу ВООЗ з імунізації Кейт О'Брайан, повідомляє NBC.

"Я не думаю, що ми припускаємо, що будь-які країни створять мандат на вакцинацію. Однак, можуть бути країни або ситуації в країнах, де через професійні обставини необхідно або наполегливо рекомендується пройти вакцинацію", - сказала вона.

За словами О'Брайан, наполегливу рекомендацію зробити щеплення можуть отримати, наприклад, медики у відділеннях інтенсивної терапії. Представниця ВООЗ додала, що в даному випадку вакцинація необхідна для безпеки медпрацівників та пацієнтів.

Цю думку також підтримав директор ВООЗ із надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я Майкл Райан, який наголосив на тому, що населення потрібно переконувати у користі вакцинації, а не змушувати до щеплень.

За його словами, люди повинні самостійно ухвалювати рішення щодо того, чи потрібна їм вакцина від COVID-19. Водночас Райан визнав, що за певних обставин вакцинація є "єдиним відповідальним кроком".

Як повідомлялося, міністр охорони здоров’я Максим Степанов провів телефонну розмову з Крістіною Квін, під час якої звернувся з проханням розглянути Україну як потенційного пріоритетного кандидата на отримання вакцин в "режимі тестування та використання у надзвичайних ситуаціях", зважаючи на перебування у надскладних умовах через російську агресію на Сході країни.

На початку грудня Україна підписала технічні документи з альянсом GAVI COVAX щодо ініціативи постачання вакцин проти COVID-19: країна розраховує на отримання близько 8 млн доз препарату.

Що варто знати про британську вакцину від коронавірусу — Секретні матеріали

Що варто знати про британську вакцину від коронавірусу — Секретні матеріали

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація