ВООЗ відновлює випробування розрекламованих Трампом та завезених до України ліків від коронавірусу

ВООЗ відновлює випробування розрекламованих Трампом та завезених до України ліків від коронавірусу

Фото: Associated Press

Раніше у низці американських досліджень ефективність гідроксихлорохіну ставили під сумнів.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) відновлює дослідження ефективності протималярійного препарату гідроксихлорохін у лікуванні COVID-19.

Про це повідомляє CNBC із посиланням на гендиректора ВООЗ Тедроса Адханома Гебреєсуса.

Зазначається, що комісія з моніторингу безпеки даних переглянула "наявні дані щодо смертності" від препарату та вирішила, що потреби припинити його випробування на міжнародному рівні немає

"Виконавча група отримала цю рекомендацію та ухвалила рішення про продовження випробувань препаратів, включно із гідроксихлорохіном", - сказав Гебреєсус.

Він наголосив, що організація ретельно перевірятиме безпечність клінічних досліджень, у яких сьогодні беруть участь понад три з половиною тисячі пацієнтів у 35 країнах світу

Минулого тижня ВООЗ призупинила клінічні дослідження антималярійних препаратів гідроксихолорохіну та хлорохіну (ліки проти вовчака, ревматичних захворювань, малярії) як можливих ліків від нової коронавірусної інфекції через їхню потенційну небезпечність. Таке рішення ухвалили після того, як в журналі Lancet опублікували дослідження, що демонструє більш високу смертність серед пацієнтів з коронавірусом, які приймали препарати. 

Незабаром використання гідроксихлорохіну для лікування пацієнтів з COVID-19 припинили також у Франції, Бельгії та Італії.

Розглянути відмову від препарату планували й в українському МОЗ

А ось президент США Дональд Трамп, який впродовж кількох місяців активно рекламував ефективність гідроксихлорохіну в лікуванні коронавірусу, не відмовився від своїх тверджень, й навіть заявив, що впродовж деякого часу вживав препарат для профілактики захворювання на COVID-19.

Раніше у низці американських досліджень ефективність гідроксихлорохіну ставили під сумнів. Наприклад, згідно аналітичних даних щодо використання препарату у клініках для ветеранів у Сполучених Штатах, серед тих, хто отримував гідроксихлорохін, спостерігалось більше смертей, ніж серед тих, кого лікували стандартними методами.

Окрім того, фахівці Департаменту охорони здоров'я в штаті Нью-Йорк та університету в Олбані дійшли до висновку, що гідроксихлорохін може не допомагати у лікуванні COVID-19, а, натомість, підвищувати ризик серцевого нападу.

Нагадаємо, що індійський уряд вирішив безоплатно надати Україні 30 тисяч пігулок гідроксихлорохіну для лікування нового типу коронавірусу.

Окрім того, 320 тисяч таблеток з діючою речовиною гідроксихлорохін для симптоматичного лікування хворих на COVID-19 до України як гуманітарну допомогу поставили компанії "Санофі" та "Сандоз". 

Цей препарат прописаний в українському національному протоколі лікування хворих на COVID-19, і застосовується для пацієнтів з важким перебігом хвороби винятково в умовах стаціонарів, а також під пильним наглядом лікарів і за письмової згоди пацієнтів. 

МОЗ розгляне відмову від препарату гідроксихлорохін, як ліків від коронавірусу

МОЗ розгляне відмову від препарату гідроксихлорохін, як ліків від коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація