ВООЗ вдруге відмовилася від розрекламованих Трампом та завезених до України ліків від коронавірусу

ВООЗ вдруге відмовилася від розрекламованих Трампом та завезених до України ліків від коронавірусу

Фото: Associated Press

Експерти вважають, що подальше тестування препарату "не буде корисним".

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вдруге призупинила дослідження ефективності протималярійного препарату гідроксихлорохін у лікуванні COVID-19.

Про це повідомляє CNBC із посиланням на співробітницю відділу ВООЗ щодо вакцин і біологічних препаратів Ану Марію Енао-Рестрепо.

Вона зазначила, що рішення про припинення випробування прийняли після того, як нові дані показали, що "воно не буде корисним".

Також повідомляється, що в понеділок Управління з продовольства і медикаментів США оголосило про скасування дозволу на екстрене використання хлорохіну і гідроксихлорохіну, бо вони "навряд будуть ефективними" у лікуванні COVID-19.

Раніше ВООЗ вже призупиняла клінічні дослідження антималярійних препаратів гідроксихолорохіну та хлорохіну (ліки проти вовчака, ревматичних захворювань, малярії) як можливих ліків від нової коронавірусної інфекції через їхню потенційну небезпечність. 

Тоді рішення ухвалили після того, як в журналі Lancet опублікували дослідження, що демонструє більш високу смертність серед пацієнтів з коронавірусом, які приймали препарати. Однак незабаром в організації передумали та все ж відновили випробування.

Нагадаємо, що використання гідроксихлорохіну для лікування пацієнтів з COVID-19 припинили також у Франції, Бельгії та Італії.

Розглянути відмову від препарату планували й в українському МОЗ

А ось президент США Дональд Трамп, який впродовж кількох місяців активно рекламував ефективність гідроксихлорохіну в лікуванні коронавірусу, не відмовився від своїх тверджень, й навіть заявив, що впродовж деякого часу вживав препарат для профілактики захворювання на COVID-19.

'Раніше у низці американських досліджень ефективність гідроксихлорохіну ставили під сумнів. Наприклад, згідно аналітичних даних щодо використання препарату у клініках для ветеранів у Сполучених Штатах, серед тих, хто отримував гідроксихлорохін, спостерігалось більше смертей, ніж серед тих, кого лікували стандартними методами.

Окрім того, фахівці Департаменту охорони здоров'я в штаті Нью-Йорк та університету в Олбані дійшли до висновку, що гідроксихлорохін може не допомагати у лікуванні COVID-19, а, натомість, підвищувати ризик серцевого нападу.

Нагадаємо, що індійський уряд вирішив безоплатно надати Україні 30 тисяч пігулок гідроксихлорохіну для лікування нового типу коронавірусу.

Окрім того, 320 тисяч таблеток з діючою речовиною гідроксихлорохін для симптоматичного лікування хворих на COVID-19 до України як гуманітарну допомогу поставили компанії "Санофі" та "Сандоз". 

Цей препарат прописаний в українському національному протоколі лікування хворих на COVID-19, і застосовується для пацієнтів з важким перебігом хвороби винятково в умовах стаціонарів, а також під пильним наглядом лікарів і за письмової згоди пацієнтів. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація