ВООЗ зупиняє тестування нашумілого гідроксихлорохіну як ліків від коронавірусу: може бути небезпечним

ВООЗ зупиняє тестування нашумілого гідроксихлорохіну як ліків від коронавірусу: може бути небезпечним

Фото: Associated Press

Масштабне дослідження показало, що препарат може спричинити серцеві ускладнення. 

ВООЗ призупиняє клінічні дослідження антималярійних препаратів гідроксихолорохіну та хлорохіну як можливих ліків від нової коронавірусної інфекції через їхню потенційну небезпечність.

Про це під час брифінгу 25 травня повідомив голова організації Тедрос Гебреісус.

Він пояснив, що таке рішення ухвалили після того, як в журналі Lancet було опубліковане дослідження, що демонструє більш високу смертність серед пацієнтів з коронавірусом, які приймали препарати.

Найближчим часом ВООЗ розгляне усі наявні дані про ліки та оцінить його потенційну шкоду та користь. До цього моменту тестування призупинили.

Очільник Організації зазначив, що йдеться про застосування гідроксихолорохіну та хлорохіну у лікуванні хворих з COVID-19. Для пацієнтів з автоімунними захворюваннями або малярією ліки безпечні.

Раніше згадане масштабне дослідження показало, що препарат може спричинити серцеві ускладнення. Під час аналізу були вивчені дані про 96 032 госпіталізованих пацієнтів, 14 888 з яких отримували ті чи ті форми лікування хлорохіном і гідроксихлорохіном протягом чотирьох місяців. Це найбільше дослідження такого роду у пацієнтів з COVID-19. 

У ньому вивчалися результати пацієнтів, яких лікували гідроксихлорохіном або гідроксихлорохіном із макролідним антибіотиком, хлорохіном або хлорохіном із макролідним антибіотиком. 

Автори не змогли знайти переваги такого лікування над тими пацієнтами, які не отримали жодної з комбінацій. Замість цього, дослідження показало збільшення частоти серцевих скорочень у тих, хто приймав ліки.

На початку пандемії препарат привернув увагу лікарів, експертів як потенційне лікування коронавірусів. Президент Дональд Трамп навіть сказав, що приймав гідроксихлорохін щодня протягом 10 днів.

Препарат використовують й в Україні. Нагадаємо, що індійський уряд вирішив безоплатно надати Україні 30 тисяч пігулок гідроксихлорохіну для лікування нового типу коронавірусу. Окрім того, 320 тисяч таблеток з діючою речовиною гідроксихлорохін для симптоматичного лікування хворих на COVID-19 до України як гуманітарну допомогу поставили компанії "Санофі" та "Сандоз".

Повʼязані теми:

Наступна публікація