ВООЗ попереджає про ймовірність "миттєвого" другого спалаху коронавірусу

ВООЗ попереджає про ймовірність "миттєвого" другого спалаху коронавірусу

Фото: Associated Press

В організації побоюються, що коронавірус повернеться несподівано.

У країнах, де коронавірусна інфекція відступає, все ще можливий "миттєвий другий спалах", якщо вони занадто рано відмовляться від карантину.

Про це 25 травня повідомили у Всесвітній організації охорони здоров'я, передає CNA.

Світ, як і раніше, перебуває в середині першої хвилі спалаху коронавірусу, сказав на онлайн-брифінгу глава ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Раян, зазначивши, що, хоча число випадків захворювання скорочується в багатьох країнах, воно все ще збільшується в Центральній і Південній Америці, Південній Азії та Африці.

Раян сказав, що епідемії "притаманні хвилі" і це означає, що спалахи можуть поновитися пізніше в цьому році в місцях, де пройшла перша хвиля. Також існує ймовірність, що кількість інфікувань може знову зрости, якщо обмежувальні заходи будуть скасовані занадто рано.

Коли ми говоримо про другу хвилю класично, то ми часто маємо на увазі те, що після першої хвилі хвороби  вона повториться за кілька місяців. Але ми також повинні усвідомлювати той факт, що хвороба може повернутися в будь-який час.... Ми можемо отримати другий пік в цій хвилі.

каже Майк Раян

Він додав, що країни Європи та Північної Америки повинні "продовжувати впроваджувати заходи соціального захисту, заходи епіднагляду, тестування і комплексну стратегію, щоб ми продовжували рух траєкторії, що спадає і у нас не настав другий пік".

В останні тижні багато європейських країн зробили кроки зі скасування обмеження заходів, які стримували поширення хвороби, аби не завдавати серйозної шкоди економіці.

Встановити істину: Асамблея ВООЗ ухвалила резолюцію із закликом розібратися з причинами пандемії

Встановити істину: Асамблея ВООЗ ухвалила резолюцію із закликом розібратися з причинами пандемії

Повʼязані теми:

Наступна публікація