ВООЗ назвала "науковим проривом" останнє дослідження лікування коронавірусу у Британії

ВООЗ назвала "науковим проривом" останнє дослідження лікування коронавірусу у Британії

Фото: Associated Press

Дослідження знизили смертність хворих

Всесвітня організація охорони здоров'я вважає "науковим проривом" результати британського клінічного дослідження RECOVERY. Під час нього використовували кортикостероїд дексаметазон і він знизив смертність серед пацієнтів із коронавірусом.

Про це 17 червня заявив офіційний представник ВООЗ Фаделі Шаїб.

В організації наголосили, що це перше лікування, результати якого демонструють зниження смертності. 

"Це прекрасні новини, і я вітаю уряд Великої Британії, Оксфордський університет, а також британські лікарні та пацієнтів, які зробили свій внесок у цей спрямований на порятунок життів науковий прорив", - йдеться в заяві.

Дексаметазон - це стероїд, який використовується з 1960-х років для боротьби із запаленням, зокрема запальними захворюваннями і деякими видами раку. Він включений до переліку основних лікарських засобів ВООЗ з 1977 року в декількох складах, і зараз запатентований і доступний в більшості країн.

За даними дослідників, включення дексаметазону в курс лікування знижує ризик смерті на 33% для пацієнтів на штучній вентиляції легень (ШВЛ) і на 20% - пацієнтів на ЕКМО (метод насичення крові киснем). У проведеному з березня дослідженні беруть участь 11,5 тис. пацієнтів зі 175 британських лікарень.

Дослідники кажуть, якби дексаметазон застосовувався в лікуванні "важких" пацієнтів від самого початку пандемії, то в Британії можна було б врятувати до 5 тисяч життів.

Перший спалах коронавірусу у Китаї, ймовірно, був ще торік у серпні - науковці

Перший спалах коронавірусу у Китаї, ймовірно, був ще торік у серпні - науковці

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3353
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація