ВООЗ надала Україні тест-системи для виявлення "індійського" штаму COVID-19

Дата публікації
Перегляди
1408
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ВООЗ надала Україні тест-системи для виявлення "індійського" штаму COVID-19

Фото: УНІАН

Такі тест-системи спрощують процедуру визначення мутацій вірусу.

Центр громадського здоров’я отримав від ВООЗ партію тест-систем, здатних методом ПЛР виявити "індійський" штам коронавірусу.

Про це розповів очільник парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

За його словами, раніше ВООЗ допомогла Україні з тест-системами для виявлення "британського", "південноафриканського" та "бразильського" штамів. Радуцький пояснив, що такі тест-системи спрощують процедуру визначення мутацій вірусу.

"Наразі регіональні лабораторії за спеціальним алгоритмом серед усіх позитивних тестів визначають декілька зразків, які відправляють до Києва. Вони проходять перевірку тест-системами, і у випадку, якщо результат на мутацію вірусу позитивний, відправляються до однієї з трьох лабораторій на підтвердження. Або до великої фармацевтичної компанії, з якою укладений відповідний договір, або до Інституту молекулярної біології та генетики, або до лондонської клініки "Шаріте", — зазначив нардеп.

Також Радуцький розповів про небезпеку мутацій, які викликає "індійський" штам. Так, понад 8 тисяч громадян Індії після COVID-19 інфікувались на мукормікоз ("чорну цвіль").

"Це грибкова інфекція, що проникає у легені та вражає інші органи — мозок, слизову оболонку носу та очей. Зазвичай грибок безпечний для людей, але для тих, у кого послаблений імунітет, він може мати смертельні наслідки. Зафіксовані окремі випадки, коли лікарям довелось видаляти пацієнтам очі, щоб врятувати життя", — уточнив очільник комітету.

Депутат нагадав, що Україні заборонила в’їзд іноземцям з території Індії, а наші громадяни після повернення з цієї країни мають пройти обов’язкову двотижневу самоізоляцію.

Раніше з'явилися подробиці впровадження "паспортів вакцинації" в Україні.

Новини світу: британські експерти повідомили, що індійський штам постійно мутує

Новини світу: британські експерти повідомили, що індійський штам постійно мутує

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація