Внутрішнє зараження: коронавірусом почали інфікуватися родичі українців, які повернулися з-за кордону

Внутрішнє зараження: коронавірусом почали інфікуватися родичі українців, які повернулися з-за кордону

Фото: Associated Press

В Україні вже 310 офіційно підтверджених випадків COVID-19.

Станом на вечір п'ятниці, 27 березня, в Україні зросла кількість інфікованих новим коронавірусом COVID-19. Заражених – уже щонайменше 310 осіб, із них п'ять – летальні випадки, п'ятеро вже одужали.

Такі дані Центру громадського здоров'я МОЗ України.

За останню добу кількість нових випадків становить 92.

У Чернівецькій області, де в Україні був зареєстрований перший випадок зараження, за останню добу – 12 нових випадків. Більшість – переважно старші 50 років, більшість інфікувалися від родичів, які повернулися з-за кордону (до України з-за кордону за останні тижні загалом повернулися понад 109 тисяч українців). Про це повідомив голова Чернівецької облдержадміністрації Сергій Осачук. Тепер загальна кількість у регіоні становить 59 інфікованих. Із них летальних випадків – один, одужали – п'ятеро. У п'ятницю одужав мешканець села Колінківців.

Географія поширення нових випадків у Чернівецькій області:

  • Чагор Глибоцького району – 5 осіб;
  • Чернівці – 3 особи;
  • Колінківці Хотинського району – 1 особа;
  • Мілієве Вижницького району – 1 особа;
  • Вашківці Вижницького району – 1 особа;
  • Глибока – 1 особа.

Загалом, Чернівецький обласний лабораторний центр у п'ятницю проаналізував 51 зразок.

Сергій Осачук про останні результати тестів на COVID-19 та ситуацію у Чернівецькій області [27.03.2020]

У Чернівецькій області сьогодні, 27 березня, від коронавірусу одужав ще 1 буковинець. Це мешканець села Колінківців. Таким чином, чернівецькі лікарі вилікували від COVID-19 уже 5 пацієнтів. Також сьогодні офіційно підтверджено ще 12 випадків зараження коронавірусом. Це переважно особи старшого віку. Більшість із них були інфіковані рідними, які повернулися з-за кордону. Загальна чисельність хворих на Буковині від першого встановленого випадку складає 59 осіб. Географія поширення нових випадків у області виглядає так: Чагор Глибоцького району – 5 осіб; Чернівці – 3 особи; Колінківці Хотинського району – 1 особа; Мілієве Вижницького району – 1 особа; Вашківці Вижницького району – 1 особа; Глибока – 1 особа. Загалом Чернівецький обласний лабораторний центр сьогодні проаналізував 51 зразок.

Опубліковано Чернівецька обласна державна адміністрація Пʼятниця, 27 березня 2020 р.

У п'ятницю у півтора раза збільшилася кількість інфікованих коронавірусом у Тернопільській області. Ще вранці повідомлялося про 26 випадків (один із них летальний), а на вечір загальна кількість зросла до 43.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація