Влада запустила спеціальний мобільний застосунок для відстеження дотримання самоізоляції через коронавірус
Протягом дня система відстежуватиме геолокацію, а людина повинна буде робити селфі.
© pixabay.com
Міністерство цифрової трансформації створило мобільний застосунок "Дій вдома", за допомогою якого відстежуватимуть дотримання умов обсервації та самоізоляції українцями, які повернулися з-за кордону, а також хворими та контактними особами. Це потрібно для стримання активного поширення нового коронавірусу COVID-19.
"Ми створили застосунок "Дій вдома". Мета - моніторити дотримання процесу самоізоляції для тих, хто повернувся з-за кордону зараз, тих, хто лікується вдома, тих, у кого є підозри на коронавірус, близькі контакти хворих. Кращий світовий досвід. Максимально демократичний застосунок. Трекає геолокацію лише тоді, коли надходить пуш-повідомлення і необхідно зробити фото свого обличчя (все автоматично звіряється з фото і локацією, які збираються під час установлення додатка). Також в додатку є "гаряча кнопка виклику", - написав у Facebook віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
На день таких пуш-повідомлень надходитиме десяток. І так щодня протягом 14 днів.
Google вже опублікував додаток. В Apple він іще на модерації.
"Наступні функції будуть передбачати (якщо додаток буде ефективний) можливості замовлення доставки продуктів і ліків додому. Найближчий досвід - польський. Я бачу в цьому інструменті, в першу чергу, можливість моніторити ситуацію, збирати статистику, дані для ухвалення управлінських рішень урядом", - зазначив міністр.
Для тих, у кого немає смартфона, передбачили щодення телефонні дзвінки.
"Для тих, у кого немає смартфонів, буде сформована команда, невеликий кол-центр, який буде телефонувати людям, цікавитися станом здоров'я, розуміти потреби. Таких ситуацій, зараз, імовірно менше 5%", - повідомив Федоров.
Міністр додав, що "багато ЗМІ розносять недостовірну інформацію, яка трактується як "за всіма, хто на карантині, будуть стежити через додаток, інакше штраф" або "за відмову штраф". Карантин, карантином, а клікабельні заголовки ніхто не скасовував. Розумію".
Пресслужба Мінцифри повідомила, що "тепер мобільний застосунок "Дія" – це не лише доступ до цифрових документів, а й можливість завжди тримати руку на пульсі. Ми запускаємо сервіс push-повідомлень, що надаватимуть актуальну інформацію про поточний стан справ із протидії коронавірусу. Оперативно, коротко, правдиво про таке: рішення уряду; обмежувальні заходи та умови карантину; практичні рекомендації: як убезпечити себе та своїх близьких від зараження та інше".
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!