Влада Китаю розблокувала виїзд з Уханю, звідки світом почав ширитися коронавірус

Заборона на виїзд з міста діяла понад два місяці.

Китайська влада зняла заборону на виїзд з багатомільйонного міста Ухань, де було зафіксовано перший випадок зараження новим коронавірусом COVID-19 та звідки почалося стрімке поширення інфекції.

Заборона припинила діяти (за місцевим часом) від опівночі середи, 8 квітня (від 19:00 7 квітня за київським часом). Заборона на виїзд з міста була запроваджена понад два місяці тому, наприкінці січня.

На залізничних вокзалах міста перед закінченням дії заборони скупчилися десятки тисяч людей, які хочуть виїхати з міста, повідомляє кореспондент агенції новин AFP. За даними китайської англомовної газети Global Times, в середу на поїздах з міста планують виїхати майже 55 тисяч осіб.

Як повідомлялося, для запобігання поширення коронавірусної інфекції китайська влада наприкінці січня вдалася до жорстких заходів. В 11-мільйонному Уханю було повністю призупинено авіасполучення, рух поїздів та міського автотранспорту. Згодом обмежувальні заходи поширили на всю провінцію Хубей. Від кінця березня влада Китаю почала поступово послаблювати ізоляцію Уханю, однак заборона на виїзд з міста залишалася.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація