Визначено подальший план дій щодо постачань майбутньої вакцини від коронавірусу до України — Степанов

Визначено подальший план дій щодо постачань майбутньої вакцини від коронавірусу до України — Степанов

Фото: Віктор Ляшко/Facebook

МОЗ очікує на механізм отримання вакцин проти COVID-19, що їх надалі забезпечуватиме COVAX, і подальші плани Програми щодо відповідної допомоги країні.

Україна отримуватиме вакцину від коронавірусної хвороби від міжнародної ініціативи COVAX (глобальний механізм щодо забезпечення доступності вакцин проти COVID-19) декількома траншами.

Про це у четвер, 19 листопада, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, відбулася онлайн-конференція із представниками COVAX, на якій було визначено подальший план дій щодо поставки майбутньої вакцини до України.

"Наша держава отримуватиме її декількома траншами. Перший становитиме близько 1 млн 200 тис. доз. У пріоритеті ‎першого етапу щеплення — працівники галузі охорони здоров’я. Люди, які щохвилини наражають себе на небезпеку, рятуючи інших. Всього ж COVAX планує надати Україні близько 8 млн доз вакцини проти коронавірусної інфекції. Завдяки цьому будуть провакциновані на безкоштовній основі до 20% наших громадян", — написав Степанов.

Очільник МОЗ зазначив, що наступними кроками у співпраці з COVAX буде підписання технічної потреби від України та умов співпраці.

За інформацією пресслужби МОЗ, глобальна програма COVAX визначила подальший план дій щодо поставки майбутньої вакцини проти COVID-19 до України:

  • до 27 листопада буде підписано технічну потребу від України;
  • наступний крок — підписання умов співпраці до 7 грудня.

"Міністерство охорони здоров’я України очікує на механізм отримання вакцин проти COVID-19, що їх надалі забезпечуватиме COVAX, і подальші плани Програми щодо відповідної допомоги країні", — йдеться у повідомленні.

Ці вакцини надаватимуться Україні у межах програми COVAX Facility, яка займається забезпеченням вакцинами, що наразі перебувають у стадії розробки.

Як зазначається, на сьогодні у світі розроблено та проходять дослідження три види вакцин:

  • інактивовані вакцини з вірусними білками;
  • живі рекомбінантні (векторні) вакцини;
  • генні вакцини (мРНК-вакцини).

За даними ВООЗ, 10 вакцин проходять ІІІ фазу клінічних досліджень.

Нагадаємо, раніше заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомляв, що близько чотирьох мільйонів громадян України зможуть вакцинуватися від COVID-19 у першій половині 2021 року.

Про свій успіх у розробці вакцини від коронавірусу заявили 3 компанії

Про свій успіх у розробці вакцини від коронавірусу заявили 3 компанії

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
384
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація