Виживає лише 1 з 10 хворих на коронавірус під'єднаних до ШВЛ - дослідження американських вчених

Дата публікації
Перегляди
22к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Виживає лише 1 з 10 хворих на коронавірус під'єднаних до ШВЛ - дослідження американських вчених

Фото: Associated Press

У США провели дослідження лікування важкохворих з коронавірусом.

Масштабне дослідження, в якому вивчалися результати для більш ніж 2600 пацієнтів, виявило надзвичайно високий рівень смертності 88% серед пацієнтів з Covid-19 на апаратах штучної вентиляції легень в районі Нью-Йорка.

Про це пише американське видання Bloomberg.

Дослідження, проведені Американською медичною асоціацією, є одним iз найбільших оглядів, опублікованих на сьогоднішній день. Дослідники вивчали пацієнтів, які були госпіталізовані в період від 1 березня до 4 квітня у 12 лікарень Нью-Йорка і Лонг-Айленда.

Загалом повідомили, що 553 пацієнта померли (21%). Але серед 12% важкохворих пацієнтів, які потребували дихальних апаратів, рівень смертності зріс до 88%. Показник був особливо жахливим для пацієнтів старше 65 років. Тільки 3% з цих пацієнтів вижили, згідно з результатами. У чоловіків був більш високий рівень смертності, ніж у жінок.

Не маючи перевірених ліків, ШВЛ є одним з найбільш розповсюджених варіантів для інтенсивної терапії під час коронавірусу. Але частішають повідомлення про зростання смертності під'єднаних до апаратів пацієнтів. В результаті деякі лікарі ставлять під сумнів їхнє застосування під час лікування Covid-19 і намагаються знайти інші методи.

Дослідники Northwell Health говорять, що знали про суперечки щодо використання штучної вентиляції легень у пацієнтів з Covid-19. Вони зазначили, що характер дослідження не дозволяє робити якісь висновки про те, як найкращим чином використовувати ШВЛ у випадку коронавірусу.

"Ми повідомляємо тільки про спостереження в цьому звіті", - сказала Карина Девідсон, старша віцепрезидентка з досліджень в Northwell Health. - Тож ми не можемо сказати, що якби цих пацієнтів підключали до вентиляції пізніше чи не робили б цього, смертність була б іншою".

В Україні вже теж відреагували на дослідження американських вчених. Заслужена лікарка та професорка медицини Ольга Голубовська вважає, що смертність буде ще більша.

"Єдине, що я хочу додати - у нас виживаність на ШВЛ буде ще менше. Тому я завжди наполягала на тому, що треба розробляти ефективні заходи терапії, що запобігають термінальним станам, а не акцентувати увагу виключно на апаратах ШВЛ, тим більше, що в регіонах часто і заінтубувати нема кому, бо гострий дефіцит кадрів", - прокоментувала Голубовська дослідження американців.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Фото: ТСН.ua

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
22к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація