"Виснажені хворі знімають з себе маску з киснем, щоб померти": лікарка розповіла про важкий перебіг коронавірусу

"Виснажені хворі знімають з себе маску з киснем, щоб померти": лікарка розповіла про важкий перебіг коронавірусу

Фото: Роман Балук

Ольга Голубовська вкотре закликає носити маски і дотримуватися дистанції.

У госпіталях для хворих на COVID-19 менше шансів заразитися коронавірусом, ніж у гастрономі або різних моллах, де натовп народу ходить без засобів індивідуального захисту.

Про це заявила відома інфекціоністка, докторка медичних наук Ольга Голубовська. Зокрема, вона на своїй сторінці в Facebook звернулася до скептиків: "Не вірите, не боїтеся, ваше право. Просто дайте шанс тим, хто боїться, обгрунтовано боїться захворіти, мінімізувати на це ризики".

"Всім ковідоскептікам, яких, правда, поменшало в стрічці, хочу сказати таке - вам добре живеться… Ви не бачите, що відчувають пацієнти, які шукають собі ліжко з киснем. Ви не бачите, як працюють реаніматологи, тягаючи балони з киснем у відділення, де падає його тиск, тобто усі важкі пацієнти опиняються на волосинку від загибелі. Ви не бачите, як важкі виснажені хворі знімають з себе маску з киснем, щоб померти, водночас роблять це тихо, вночі, щоб ніхто не бачив... Як гинуть порівняно молоді люди, які вже одужують, від тромбозів... Важко, коли в одній родині помирають декілька людей... Водночас не завжди лише літні... Ви не бачите темпів роботи змученого персоналу, що не має ні хвилини спокою ні вдень, ні вночі... І таке було в багатьох країнах, розвинених і не дуже...", - написала вона.

Голубовська наголошує, що немає різниці для нас усіх, що більшість хворіє легко. "Невже не ясно, що у такій глобальній проблемі досить 20% і менше важких хворих, щоб ми всі були в колапсі? А разом з нами ви і ваші близькі теж у будь-який момент там можете опинитися", - зазначає вона.

Лікарка вкотре закликає носити маски і дотримуватися дистанції.

"Поводьтесь, як потенційно інфіковані, бо ми всі вже в осередку інтенсивного передавання інфекції. Цим ви виявите повагу до груп ризику і полегшите роботу виснаженій системі охорони здоров'я. Пам'ятайте, що важкість захворювання дозозалежна. Не контактуйте з людьми, що мають респіраторні симптоми. Уникайте масових заходів", - просить інфекціоністка.

Голубовська зазначає, що, на жаль, для подібних інфекцій з доби середньовіччя нічого не змінилося. "Тільки дистанціювання, роз'єднання і індивідуальний захист. До речі, і інфекція, викликана SARS-CoV у 2002 році, зникла за рік лише завдяки заходам контролю над захворюванням. Але і проблема, правда, була зовсім іншого масштабу. А ми робимо все для того, щоб вам допомогти. І просимо вас допомогти нам", - резюмує лікарка.

 

Всем ковидоскептикам, которых, правда, несколько уменьшилось в ленте, хочу сказать следующее - вам хорошо живётся. Вы не...

Опубліковано Olga Golubovskaya Понеділок, 12 жовтня 2020 р.

Нагадаємо, станом на 13 жовтня у Києві зафіксовано 397 нових випадків COVID-19 за добу

В Україні за добу виявили 5 133 нових випадків інфікування коронавірусом

В Україні за добу виявили 5 133 нових випадків інфікування коронавірусом

Повʼязані теми:

Наступна публікація