Вірусологиня назвала головну проблему з COVID-19

Вірусологиня назвала головну проблему з COVID-19

Фото: Associated Press

На думку експертки, додаткові обмеження і посилення карантину в епідемічній ситуації, що склалася в Україні, навряд чи допоможуть.

Вірусологиня, завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань Алла Мироненко прокоментувала ймовірність посилення карантину в Україні.

Вона вважає, що ефективність "карантину вихідного дня", який зараз українська влада подумує ввести, виглядає сумнівною, передає Главред.

"Серед іншого "карантин вихідного дня" передбачає обмеження роботи магазинів, супермаркетів тощо. Наприклад, Туреччина проходила через подібний досвід, і нічого хорошого з цього не вийшло: подібні обмеження, навпаки, створили у населення ажіотаж, коли всі кинулися в магазини, створили стовпотворіння, штовханину і тисняву, гребли все підряд. Виходить, що так тільки гірше. До того ж обмеження роботи магазинів, а якщо ще й заберуть вихідні, створить додаткові проблеми для працюючого населення — йому що, кинути роботу і протягом робочого дня відправитися робити закупівлі?

Крім того, пішли чутки про те, що в Україні подумують ввести навіть комендантську годину. Однак епідемічний процес в нашій країні вже на такій стадії, коли навіть такий захід навряд чи допоможе", — додала вона.

Набагато важливіше, щоб українці нарешті почали виконувати ті правила, які вже є, а передусім – дотримувалися масочного режиму, вважає Мироненко.

Тим часом, Верховна Рада запровадила стягнення за неносіння захисних масок у громадських місцях і в транспорті. За таке порушення карантину доведеться заплатити від 170 до 255 гривень. Нардепи сподіваються, що таке покарання дозволить попередити неконтрольоване розповсюдження коронавірусу. 

Верховна рада запровадила штрафи за нехтування масками у громадських місцях і транспорті

Верховна рада запровадила штрафи за нехтування масками у громадських місцях і транспорті

Повʼязані теми:

Наступна публікація