"Виробнича помилка": вчені визнали проблеми з Оксфордською вакциною від COVID-19

"Виробнича помилка": вчені визнали проблеми з Оксфордською вакциною від COVID-19

Фото: Associated Press

Деякі учасники клінічних випробувань отримали половинну першу дозу.

Після того як на початку тижня розробники заявили про "високоефективні" щеплення їхнім препаратом для боротьби з коронавірусом, компанія AstraZeneca й Оксфордський університет визнали виробничу помилку. Деякі ампули містили неправильну концентрацію вакцини.

Нині ця несподіванка поставила під сумнів попередні результати клінічних випробувань експериментальної вакцини від COVID-19, інформує Associated Press.

Так, у добровольців, які отримали менше вакцини, з'явився кращий захист, ніж у тих, кому вкололи дві повноцінні дози. В AstraZeneca повідомили, що вакцина виявилася на 90% ефективною за меншого дозування. А у випадку групи, якій вкололи дві повноцінні дози, цей показник був на рівні 62%. Поєднавши дані, розробники заявили, що їхнє щеплення від COVID-19 ефективне на 70%

Вже у новій заяві, оприлюдненій у середу, 25 листопада, Оксфордський університет пояснив,  що деякі ампули містили неправильну концентрацію вакцини. Таким чином, деякі добровольці отримали тільки половину дози.

Зазначається, що є й інший важливий фактор: ніхто з тих, хто отримав першу зменшену дозу, не був старшим за 55 років. У молодших людей, як правило, з'являється сильніша імунна реакція, ніж у старших. Це теж може пояснити, чому в групі зі скороченою дозою дані говорять про вищу ефективність Оксфордської вакцини від COVID-19.

"Ще одна плутанина виникає через рішення об'єднати результати двох груп учасників, які отримували різні рівні дозування, щоб досягти середньої ефективності 70%", — сказав Девід Солсбері, молодший науковий співробітник глобальної програми охорони здоров’я в аналітичному центрі Chatham House.

"Ви взяли два дослідження, в яких використовувалися різні дози, й отримали композицію, яка не представляє жодну з доз. Я думаю, що багато людей побачать проблеми з цим", — сказав він.

Наразі в університеті заявили, що обговорили проблему з органами регулювання і погодилися завершити пізню стадію дослідження двома групами. Згідно із заявою, виробничу проблему було усунуто.

Варто зазначити, що на початку листопада про ефективність своїх вакцин вже заявили Pfizer і BioNTech та Moderna. Так, вакцина Pfizer і BioNTech показала 90% ефективність за підсумками третьої фази досліджень. Через тиждень компанії оголосили, що ефективність вакцини — 95%. Американська компанія Moderna повідомила, що її вакцина від коронавірусу ефективна на 94,5% на третій стадії випробувань. 

Масова вакцинація: Брюсель забронював препарати в шести фармацевтичних компаній

Масова вакцинація: Брюсель забронював препарати в шести фармацевтичних компаній

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація