"Виписують не через одужання": одеський вчитель розповів про наслідки COVID-19

"Виписують не через одужання": одеський вчитель розповів про наслідки COVID-19

Фото: Unsplash

Інфікований коронавірусом повертається до школи, але не вважає себе одужалим.

В Одесі вчитель Дмитро Жданов, який тяжко перехворів на COVID-19, розповів про наслідки інфікування. Він незадоволений тим, як борються з поширенням коронавірусу

Про це вчитель написав у соцмережах. 

Після хвороби у нього виявили цукровий діабет і глаукому. "Не впевнений, що це набагато краще від смерті. Можна було цього уникнути? Так, просто не потрібно було відкривати школи у вересні в розпал пандемії", — написав Жданов.

Він додав, що 12 листопада йому закрили лікарняний, але не через одужання і готовність вийти на роботу. "А через те, що за затвердженими в нашій країні нормативами, я можу хворіти до четверга. Якщо пацієнт не встиг одужати в установлений термін — його проблеми", — розповів Дмитро Жданов.

Вчитель також поділився, що у школах лише сміються з безконтактних, несправних термометрів, які показують температуру тіла в 34 градуси. Окрім цього, є проблеми з самоізоляцією контактних осіб. Так, за затвердженими нормами, якщо в родині хтось інфікувався, то всі йдуть на самоізоляцію.

"Стандартна ситуація: у когось з учнів або вчителів в родині хтось із найближчого оточення захворів. Симптоми, як за ГРЗ або грипу. Але відповідальні люди вирішують таки зробити тест на COVID-19. Родичі пацієнта до постановки діагнозу ходять на роботу чи навчання. Через 10 днів тест таки приходить. Пацієнту оголошують, що у нього був коронавірус", — розповів Жданов.

Але, як він відзначив, протягом цих 10 днів носії вірусу могли інфікувати оточення. "Нашим чиновникам на це наплювати. Не вони ж ховають померлих", — закінчив він.

Нагадаємо, лікарі розповіли про безсимптомну пневмонію і міфи, пов'язані з нею. Вони пояснили, у яких випадках треба робити КТ, а коли можна обійтися без неї.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація