Віктор Ляшко у Брюсселі провів переговори щодо визнання в ЄС українських ковідних сертифікатів

Дата публікації
Перегляди
234
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Віктор Ляшко у Брюсселі провів переговори щодо визнання в ЄС українських ковідних сертифікатів

Фото: ТСН.ua

Глава МОЗ зустрівся з директором Європейського регіонального бюро ВООЗ Гансом Клюге і запросив його до Києва.

У вівторок, 6 липня, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко завершив свій візит до Брюсселю, де, зокрема, домовлявся про визнання в Євросоюзі українських ковідних сертифікатів на всі вакцини, що дозволені ВООЗ. Про це він повідомив на своїй Facebook-сторінці. 

За словами міністра, його зустріч з директором Європейського регіонального бюро ВООЗ Гансом Клюге залишила приємні враження. “Надихаюча зустріч. Дуже радий підтримці наших ініціатив на такому високому рівні”, - відзначив він.

Серед проблемних питань, які обговорювалися на цій зустрічі, було визнання в Європі українських ковідних сертифікатів. Окрім того, сторони обговорили рівний доступ до вакцин, нову стратегію розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року, удосконалення підходів до фінансування галузі, трансформацію лікарень із залученням інновацій та інвестицій, медичну освіту та лікарське самоврядування, добровільне медичне страхування тощо. 

Як повідомив міністр, директор європейського бюро ВООЗ Ганс Клюге найближчим часом може відвідати Україну.  “Отримав згоду від Ганса найближчим часом зробити пробіжку в одному з активних парків України”, - натякнув Віктор Ляшко. 

Питання ковідних сертифікатів глава МОЗ також порушував на зустрічах з представниками директоратів Єврокомісії (SANTE, NEAR).

“Є розуміння, є підтримка, є ідеї та бажання їх реалізовувати разом. Будемо й далі працювати для повноцінної інтеграції в європейський медичний простір”, - зауважив міністр. 

Нагадаємо, що від 1 липня в Україні можна отримати ковідний сертифікат, а в оновленому застосунку "Дія" він з’явиться упродовж місяця для майже для 600 тисяч українців, які вже отримали дві дози щеплення.

Новини України: коронавірусні сертифікати починають працювати у тестовому режимі

Новини України: коронавірусні сертифікати починають працювати у тестовому режимі

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
234
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація