Сьогодні у світі є 26 вакцин-кандидатів, шість з яких вже проходять дослідження на ефективність з залученням значної кількості учасників.
Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що наразі не можна бути впевненим у ефективності російської вакцини, про реєстрацію якої 11 серпня заявив президент РФ Володимир Путін.
Про це Віктор Ляшко написав на своїй сторінці у Facebook.
"Наразі саме обмежені дані щодо перебігу клінічних випробувань та дотримання їх вимог не дозволяють впевнено сказати, чи буде російська вакцина ефективною і безпечною, та чи має вона шанси на масове використання. Наразі Російська Федерація досі не провела третьої фази клінічних випробувань, яка б дозволила накопичити достатнє наукове підґрунтя для практичного використання вакцини на людях", - написав Ляшко.
Він зазначив, що ВООЗ та навіть російська Асоціація організації клінічних досліджень безуспішно радили Міністерству охорони здоров’я РФ утриматися від реєстрації вакцини. Підстава для таких рекомендацій - обмежені дані щодо ефективності кандидата та той факт, що в світі є чимала кількість розробок, які зайшли значно далі, ніж вакцина, розроблена в РФ, проте які очікують на повноцінне завершення випробувань та прекваліфікацію ВООЗ.
"Разом з тим, Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує, що перегони зі створення вакцини не повинні бути з нехтуванням безпечністю та ефективністю майбутніх вакцин. Розробка та клінічні випробування будь-яких лікарських засобів, в тому числі і продуктів в галузі біотехнологій, якими є вакцини – тривалий, ресурсоємкий та високотехнологічний процес, який висуває надзвичайно високі вимоги до виробників та наукових установ, які прагнуть впровадити новинку на глобальному ринку. Нагадаю, що наразі в світі є 26 вакцин-кандидатів, шість з яких вже проходять дослідження на ефективність з залученням значної кількості учасників", - додав Віктор Ляшко.
Головний санітарний лікар країни також нагадав, що уряду України підтверджено право на подання заявки для отримання вакцини за механізмом COVAX - механізм глобального доступу до вакцин COVID-19. Завдяки цій співпраці Україна отримає вакцину в обсягах, що покриє 20% населення, за доступною ціною або безкоштовно, що дозволить зменшити навантаження на бюджет для імунізації інших груп високого ризику.
Коментар щодо вакцини від COVID-19 російського виробництва (з робочого місця, якщо шо). Нещодавно Російська Федерація...
Опубліковано Віктором Ляшком Середа, 12 серпня 2020 р.
Нагадаємо, 11 серпня президент РФ Володимир Путін заявив, що в Росії, не дочекавшись третьої фази випробувань, зареєстрували першу вакцину від коронавірусу, а його доньці вже навіть зробили щеплення.
Згодом цю заяву розкритикували у Німеччині, назвавши схвалення вакцини без третьої фази випробувань "ризикованим експериментом на людях". Потім у російській вакцині засумнівалися і у США.