"Викинули з лікарні як сміття": пацієнт, якого напівголим перевозила швидка під Дніпром, перебуває у реанімації

"Викинули з лікарні як сміття": пацієнт, якого напівголим перевозила швидка під Дніпром, перебуває у реанімації

Фото: УНІАН

Після транспортування чоловік опинився у реанімації і зараз перебуває у важкому стані.

Пацієнт, якого транспортували з лікарні Нікополя до Томаківки Дніпропетровської області в одній майці, зараз перебуває у реанімації у важкому стані. У чоловіка діагностували двобічне запалення легенів і підключили до кисня.

Про це ТСН.ua розповіла донька 61-річного чоловіка Юлія Дехта.

"Тата викинули з лікарні як сміття"

Юлія Дехта говорить, що те, як транспортували тата до іншого міста, шокувало її. Вона саме приїхала до лікарні, куди доправили чоловіка з Нікополя, і ледь не зомліла, побачивши літнього батька напівголим у салоні швидкої.

"Мого тата викинули з лікарні як сміття. У нього у пакетах були речі. Піжама була, шкарпетки, нижня білизна. Коли я відкрила двері швидкої, побачила, що він сидів у самому памперсі, замотаний тонесенькою плівкою, і катетер висів на підлозі увесь брудний. Мені медсестра швидкої говорить: "Що у нас було, я в те його і загорнула". Дівчата з Томаківської лікарні за хвилину знайшли чиїсь штани і кофти, і ми його одягли у швидкій, і вже потім його забрали у відділення. Там сказали "він дуже тяжкий", і одразу відправили до реанімації", - зі сльозами розповідає жінка.

Жінка говорить, що тато жив поруч з нею на одній вулиці, але окремо. Кілька днів тому вона прийшла до нього і виявила, що чоловік почувається недобре, і у нього трималася температура 37,5 протягом 5 днів. Жінка розповідає, що зателефонувала до швидкої, але там відповіли, що "на таку температуру не приїздять". Донька забрала батька до себе додому і лікувала його 4 дні. Потім вона повезла тата до амбулаторії, де йому поміряли сатурацію. Там лікарка сказала, що сатурація дуже низька і припустила, що у чоловіка може бути коронавірус.

"Ми викликали швидку. Вона приїхала за півгодини з Нікополя і забрала тата, а ми за ними своєю машиною. Його одразу направили у реанімацію. Ніхто за 4 години, що я провела під стінами відділення, мені нічого не сказав. Відкрили вікно, викинули його речі і сказали мені, щоб я їхала додому. Без жодних новин я повернулася до Марганця. Зранку мені повідомили, що тата з реанімації перевели до звичайної палати. На третій день зателефонували і надиктували список ліків. Він був на 12 тисяч гривень. Ми скупилися. Другий список - на 8 тисяч. Теж привезли, залишили", - розповідає Юлія.

Передавала лікарям дорогі ліки 

За словами жінки, в п'ятницю вона передала медикам найбільш вартісні ліки на суму близько 10 тисяч гривень, а через два дні з неї почали їх знову вимагати, мовляв вона нічого не передавала.

"Там були дорогі ліки, які ми шукали по трьох містах: Запоріжжі, Марганці і Нікополі. Знайшли, зібрали, віддали, а в понеділок мені говорять, чому я нічого не придбала за списком. У мене всі чеки є, я у вікно передала у лікарні. У неділю я говорила з татом по телефону і вже його не впізнала.  У нього наче затуманена свідомість була. До цього з ним було усе гаразд, а тут наче не все в порядку з головою. Він не міг сказати, що конкретно йому колять. Лікаря мені не покликали. Я телефонувала на "гарячу" лінію, там мені дали номер телефону посту, я там вже погрожувала, що якщо мені не дадуть переговорити з лікарем, то я буду звертатися вище", - розповідає ТСН.ua Юлія. 

Лікар розповів жінці, що коронавірус у її тата не виявили, і його готують на виписку.

"Шукайте собі швидку і збирайте його на Томаківку, так як ми живемо у Марганці, але приписані до Томаківського району. Я говорю: "Як я буду шукати?", "Як хочете?" Я телефонувала до швидкої на область, але там відповіли, що так не можуть дати швидку, має зателефонувати тільки лікар. А машина потрібна була лише з киснем. Я вибивала швидку татові, а за кілька годин, коли я була в Марганці, мені зателефонували і сказали, що швидку уже дали. Я одразу поїхала у Томаківку у лікарню, щоб там зустріти тата", - розповідає ТСН.ua Юлія Дехта.

Юлія говорить, що домогтися від медиків Нікопольської лікарні, куди поділися дороговартісні ліки, які вона купувала татові, вона так і не змогла. Жінка впевнена, що татові ліки не кололи.

"У лікарні у Нікополі йому тільки гірше стало. Якщо туди ми їхали своїми ногами, то назад його везли ледь живого. За 5 днів він змінився до невпізнаваності", - розповідає жінка.

Зараз чоловік перебуває у тяжкому стані у реанімації. Лікар сказав, що сатурація з критичної сьогодні піднялася. Він слабкий і не може дихати без маски.

Винних обіцяють покарати 

Що стосується медиків, які випроводили з лікарні пацієнта у самій майці, то адміністрація лікарні заявила про покарання "винних".

"Я навіть не буду виправдовуватись. Людина, яка допустила таке, буде звільнена негайно. Це - неприпустимо! Будуть зроблені всі висновки, і надалі такого не може бути, навіть за температури +20. Від себе додам. Чоловік, якого було доправлено до лікарні з пневмонією, пройшов лікування та отримав негативний результат на COVID (в нього хвороби не було, була двостороння пневмонія), а таких пацієнтів перевозять для лікування за місцем проживання. У чоловіка були всі речі, одяг, пакети з ліками... Далі дії робітниці лікарні я коментувати не можу, бо то нонсенс. Скажу одне - чоловіка таки в швидкій зігріли, доправили до місця призначення, попросили вибачення у рідних", - сказав ГО "Прихист" Олександр Саморуков, керуючий відділенням, де проходять лікування хворі на COVID 19 Нікопольської лікарні №1.

Нагадаємо, що у Чернігівської області літню пацієнтку з пневмонією разом з речами вигнали з лікарні. Хвора намагалася дочекатися допомоги, але не отримала її і померла.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація