Вигадка, вселенська змова або реальна хвороба: що думають українці про коронавірус

Вигадка, вселенська змова або реальна хвороба: що думають українці про коронавірус

Фото: УНІАН

Щодня можна побачити, як люди напоказ не одягають масок і геть забули про дистанцію.

Чи є в Україні епідемія коронавірусної хвороби COVID-19 чи немає - для багатьох громадян, виявляється, - велике запитання. І це при тому, що за кількістю смертей від коронавірусу за добу Україна вийшла на перше місце в Європі. Більше хворих за добу помирає від цього вірусу лише в Росії. Але паралельно зі зростанням статистики хворих шириться і армія скептиків, які не вірять у реальність загрози і бачать у пандемії вселенську змову.

Особливо активні противники COVID-19 в соцмережах. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Щодня можна побачити, як люди напоказ не одягають масок і геть забули про дистанцію. Дійшло до бійок у транспорті і дістається навіть кондукторам. У розмовах та постах у соцмережах кажуть, що "COVID – вигадка" і "вселенська змова".

Так, у соцмережі журналісту ТСН Кості Грубичу, який у легкій формі переніс коронавірус, писали такі коментарі:

 • "Комусь було вигідно перейменувати ГРВІ на ковід, і цей план спрацював. Статистику потрібно піднімати. І гроші відмивати".
 • "Медики ліплять на всіх болячках коронавірус і отримують за це гроші".
 • "Як ви впіарилися всі. Захворів і лікуйся мовчки. Згинь".

ТСН запитала у громадян про їхнє ставлення до цієї теми:

 • Володимир, пенсіонер: "Не настільки це страшно, як роздули. – А хто роздув? – Телебачення, напевно. Я ще жодного хворого не зустрічав".
 • Ганна, сімейна лікарка: "Лікарям, на жаль, не доплачують за те, щоб ми ставили такі діагнози. А хворих дійсно багато".
 • Валентина, консьєржка: "Я думаю, що це нагнітають здорово. –  Хто? – Ну так, щоб виборів не було. – А як вибори з коронавірусом пов’язані? – Як буде багато хворих, зроблять у Києві чи в Україні скажуть, що треба закрити усе, то не буде, мабуть, і виборів".
 • Ольга, директорка туристичної агенції: "Більше тут політики, звичайно. – А в чому полягає політика? – В плані отримання будь-яких дотацій, ось ці тести, які на виїзд-в'їзд, це взагалі бізнес окремий".
 • Мирослав, фінансист: "Просто люди вони попали в тяжку економічну ситуацію, і для того, щоб якось виправдати те, що вони не мають змоги працювати, вони думають, що це все неправда".
 • Марта, лікарка-реаніматологиня: "Я деколи навіть говорю на вулиці: "Повірте". Показую КТ-знімки, що відбувається з легенями. Повірте, це не так легко перебігає, як усім здається".
 • Гнат, хірург, перехворів на COVID-19: "Дуже багато вступало в дискусію, що ви багато коментуєте про ковід, якого не існує, і тому подібне. Але коли сталось так, що я захворів, то під'їзд весь просто не виходив на контакт і всі дуже активно почали користуватися дезінфекторами".
 • Юлія, кінорежисерка: "На психологічному рівні люди ось так захищаються і це правильно, тому що як інакше? Світ був не готовий до цієї епідемії".

З почутого зрозуміло, що пандемія неоднозначно сприймається народом і ще довго буде родючим полем для маніпуляцій. Бабуся-консьєржка впевнена, що під маркою коронавірусу влада прагне скасувати місцеві вибори, а фітнес-тренерка сердита на карантин за своє примусове безробіття. Лікарі відкидають закиди у доплатах за виставлення діагнозу COVID-19 і одностайно закликають людей не втрачати пильності.

Вселенська змова або реальна хвороба: чи вірять українці у COVID-19

Вселенська змова або реальна хвороба: чи вірять українці у COVID-19

Нагадаємо, що у неділю, 20 вересня, в Україні виявили 2966 випадків коронавірусу. Загалом в країні від початку пандемії зафіксовано 175 678 випадків інфікування COVID-19.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація