У Миколаєві після ремонту спустили на воду один із захоплених Росією військових катерів

У Миколаєві після ремонту спустили на воду один із захоплених Росією військових катерів

Фото: Міністерство оборони України

Ремонт здійснював місцевий суднобудівний завод.

На одному із кораблів, які Росія захопила в Керченській протоці в листопаді 2018 року, малому броньованому артилерійському катері "Нікополь" завершено ремонтні роботи. Судно 9 квітня спустили на воду у Миколаєві.

Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони.

Також відновили боєздатність малого броньованого артилерійського катеру "Вишгород". Його теж разом із катером "Нікополь" спустили на воду. 

Ремонт обох суден здійснював Миколаївський суднобудівний завод. На обох катерах відремонтували обшивку підводної частини, гвинтово-кермові комплекси, протекторний захист, донно-бортову арматуру, суднові системи та обладнання, а також пофарбували. 

На катері "Нікополь" ремонт ще триває, зокрема лагодять електросистеми та електрообладнання. Роботи обіцяють завершити до кінця місяця.

"Ремонтні роботи на "Вишгороді" були закінчені навіть раніше запланованого, а на катері "Нікополь" вони на фінальній стадії", - повідомив директор заводу Валерій Калашников.

Фото: Міністерство оборони України
Фото: Міністерство оборони України

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з Одеси до Бердянська для створення нової бази ВМС в Азовському морі. Вранці того ж дня російський військовий корабель здійснив таран буксира "Яни Капу" недалеко від Керченської протоки. З екіпажу буксира ніхто не постраждав. Після цього російська сторона заблокувала прохід Керченською протокою. Українські кораблі простояли біля Керченської протоки до вечора 25 листопада і вирішили повернутися в Одесу. Після початку руху російські прикордонники почали переслідування українські судна, а після застосували зброю, напавши на них. Кораблі були захоплені, а 24 члени екіпажу взяті в полон. Кілька з них отримали поранення під час нападу

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня. Аналогічне рішення було ухвалене і в квітні, продовживши арешт морякам до середини літа 2019 року. У середині липня суд знову продовжив їм утримання під вартою до кінця жовтня. 

Кораблі, які Росія повернула за рік після їхнього захоплення, увійшли в територіальні води України

Кораблі, які Росія повернула за рік після їхнього захоплення, увійшли в територіальні води України

Повʼязані теми:

Наступна публікація