Відпустка у 2020 році: як готуються та у скільки обійдуться найпопулярніші курорти України

Відпустка у 2020 році: як готуються та у скільки обійдуться найпопулярніші курорти України

Фото: planetofhotels.com

Найімовірніше, сезон відпусток українцям доведеться провести в межах країни.

В Україні досі немає чіткої дати закінчення чи послаблення карантину, впровадженого через пандемію COVID-19. Також невідомо, чи відкриються цього літа кордони.

Найімовірніше, сезон відпусток нам доведеться провести в Україні. Про те, скільки це коштуватиме і як готуються до літа на найпопулярніших вітчизняних курортах, йдеться у сюжеті ТСН. 19:30.

"Обережним оптимізмом" в Одесі називають підготовку до курортного сезону. На іноземних туристів цього року не розраховують: всі сподівання на своїх. Для українців готують готелі, ресторани та пляжі.

Нині в місті закриті 90% готелів – окрім тих, що працюють на обсервацію. Аби заохотити гостей після карантину, уже знизили ціни на літо. "Ми очікуємо, що попит відновиться, і ціни почнуть зростати. У будь-якому випадку, ціни навряд дійдуть до минулорічного рівня", - каже засновник керуючої компанії мережі готелів Олексій Пеклун.

Українці потроху почали бронювати місця. Але здебільшого у прибережній зоні. Дехто – цілими поверхами або котеджами, щоб менше контактувати з іншими відпочивальниками. А от від екскурсій переважно відмовляються.

"Був щільний графік екскурсій до кінця травня розписаний, надходили замовлення вже на червень. Злітають броні, групи відмовляються", - скаржиться екскурсовод Ганна Купрій. 

В Одесі сподіваються, що ситуація виправиться десь у середині літа. Втім, підготовка пляжів вже розпочалася: як і зазвичай перед початком сезону.

А от на курорті Коблево цього року до літнього сезону готуються дуже повільно. Зазвичай наприкінці квітня тут вже активно кипить робота, проте зараз – майже тиша. Усе через те, що персонал, переважно, доїжджає з інших міст, а нині громадський траспорт не працює. 

Однак, дехто з підприємців переїхав на свої об'єкти щойно в Україні оголосили карантині. Родина Кожевіних привезла до свого готелю робітників: на прохання клієнтів додають до номерів міні кухні. 

"Номери з кухнями - тенденція майбутніх сезонів, адже люди будуть більше усамітнюватися, щоби себе захистити", - пояснює власниця готелю пані Марина. 

Зазвичай у цей час готель майже весь заброньований. Нині ж лише на 10 відсотків. Це постійні клієнти, що резервували номери до карантину. Гроші назад поки не просять, каже Марина, та додає, що ціни цього літа будуть нижчими щонайменше на 25-30 відсотків.

У Коблевому напливу відпочивальників чекають у липні. Сподіваються, що попри втрачений місяць, сезон буде вдалим. А от на травневі свята відпочивальникам сюди їхати не радять. В сільраді попередили, що на в'їзді встановлять блок-пост. Порушників карантину штрафуватиме поліція.

А от у туристичній Яремчі нині зачинені усі готелі та туристичні садиби. Їхні господарі кажуть, попри карантин до літа готуються,  проте нині охочих відпочити немає. 

"Зараз навіть не телефонують. Я думаю, що всі люди, які мають гроші, вони їх не використовують, а тримають, бо ситуація нестабільна", - ділиться співвласник садиби Богдан Вінтоняк, та додає, що від раніше зарезервованих номерів відмовляються навіть постійні клієнти.

Геть інша ситуація на Буковелі, найбільшому курорті українських Карпат. Там перших відпочивальників чекають, щойно закінчиться карантин, - наприкінці травня. Кажуть, у них на літо вже заброньований майже кожен п'ятий номер. Зараз тут активно тривають роботи, завершити які обіцяють до розпалу курортного сезону.

Вже зараз доїхати від Запоріжжя до Бердянська можна за півтори години. До сезону тут готуються – ремонтують номери, висаджують квіти. Чекають великого попиту, адже, кажуть, закордон, найімовірніше, буде закритий. Готельєри твердять, що телефони вже гарячі від дзвінків.

"Люди стогнуть. Особливо мешканці великих міст: Київ закритий, Запоріжжя, Дніпро - закриті, Харків - а це колосальний попит", - розповідає власник бази відпочинку Олександр Величко.

Готелі преміумкласу у Бердянську заброньовані вже на 50 відсотків, і це ще не зняли обмежень. Явку курортників в Бердянську цього сезону прогнозують на рівні 90 відсотків.

Відпустка на батьківщині: як готуються до сезону найпопулярніші курорти України

Відпустка на батьківщині: як готуються до сезону найпопулярніші курорти України

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Кореспонденти ТСН Яків Носков, Олена Черняєва, Алла Пасс та Лілія Родіна.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація