Відпустка на карантині: які країни можуть влітку прийняти українців та де вимагатимуть "імунний паспорт"

Відпустка на карантині: які країни можуть влітку прийняти українців та де вимагатимуть "імунний паспорт"

Фото: unsplash.com

Який вигляд матиме документ-підтвердження здоров'я, поки не вирішили.

Днями ВООЗ зафіксувала рекордну кількість заражень за добу - 106 тисяч випадків. Це найбільший показник за добу з початку спалаху. Тож на цьому тлі, чи зможемо вирватись хоч кудись на літній відпочинок, чи розраховувати лише на українські курорти. Хоча, якщо небо знову відкриють для польотів, чи можна пакувати валізи і на популярні закордонні пляжі. А якщо так - чи пускатимуть туди українців без так званого "паспорта здоров'я", розповідає ТСН.Тиждень.

Ми дочекалися хоча б приблизного розуміння, які країни почнуть прийматимуть туристів, які ні. У Євросоюзі кажуть - розробляють кілька критеріїв, які допоможуть повернутися до туризму у найближчі тижні чи місяці.

Перший і найголовніший критерій - це, звісно, безпека для здоров'я як туристів, так і тих, хто їх прийматиме. Вже зараз світові летовища мають вигляд корпусів бактеріологічних лабораторій. І, швидше за усе, це тепер буде нормою. Температурний скринінг пасажирів і медичні маски - без обговорень. Цілі захисні костюми - за бажанням. Як і, приміром, за бажанням, ціною у двісті євро, прямо в аеропорту Відня тестують на вірус. Бо без спеціальної посвідки, що приїжджий не хворий, в Австрії обов'язковий двотижневий карантин. Та й не тільки в Австрії.

Якраз стосовно документа, який називають "імунним паспортом" чи "паспортом здоров'я", зараз серйозно міркує вся Європа. Але як він виглядатиме насправді – буде це єдиний документ, схожий на класичний паспорт, чи просто якась роздруківка від лабораторії, а може буде електронна посвідка у смартфоні, в країнах ЄС ще толком нічого не вирішили. Проте, вирішили в Україні.

"Ми в уряді не обговорюємо нічого подібного. Бо вважаємо, що зайва бюрократія в питанні подорожей не йде на користь справи", - каже міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Коли ми зможемо добратися туристичної закордонщини напряму залежить від двох факторів. Перший - аби Україна відновила міжнародне авіасполучення. А це, попередньо, може статися від середини червня. Принаймні тоді має запрацювати авіаперевезення по Україні. Другий фактор - аби закордонні держави самі почали приймати українців. З цим складніше.

"Конкретні дати поки говорити ніхто не наважується", - зізнається Кулеба.

"Очікується, що вже від 12 червня будуть приїжджати туристи з Росії та Німеччини", - розповідає фахівець з готельного розміщення у Туреччині.

Саме Туреччина, на рівні з Єгиптом, - топові напрямки для нашого туриста. І якщо для нього кордони невдовзі таки відкриють, то варто знати, що цього року готель прийматиме не більше 60% гостей від всього об’єму.

Висмикнути літо із самоізоляції: які країни світу вже готові приймати туристів

Висмикнути літо із самоізоляції: які країни світу вже готові приймати туристів

"Це загальна вказівка. Вона стосується абсолютно всіх. Заплановані спеціальні приміщення, в яких будуть розміщуватися люди, якщо раптом в них виникла температура під час відпочинку або є ще якісь симптоми. Відстань між столиками та між шезлонгами на пляжі і в ресторані мають бути не менше півтора метри. Кожен готельний номер буде стояти 12 годин після кожного туриста та дезінфікуватиметься", - додає фахівець.

Систему олінклюзив мають зберегти. Але посуд, швидше за все, буде одноразовий. Крім того, самому їжу набирати буде заборонено. Це робитиме персонал готелю. Анімація і вечірня програма все ж планується бути в готелях. І начебто навіть будуть концерти. Але, планують розділяти кількість людей по різних зонах готелю, де кожну з них розважатимуть окремо.

Схожі умови відпочинку, найімовірніше, варто очікувати від решти популярних туристичних країн. Правда, коли українців запросить в гості той самий Єгипет, поки незрозуміло. Це саме з Хорватією і Чорногорією. Більшість країн західної Європи взагалі припіднімуть відпочинкові кордони лише для своїх, із Євросоюзу. Греція, щоправда, планує відкритися світу. Це буде від середини червня. Там від мандрівників не вимагатимуть двотижневої ізоляції. Грузини чекають українців від середини липня. Десь з липня гостей прийматиме Кіпр, але тільки з бюрократичним "паспортом здоров'я".

На узбережжі Азовського та Чорного морів цього тижня українці уже самі собі відкрили пляжний сезон. Хоча офіційного старту від чиновників ще немає. Єдине - ті заспокоїли : у морі купатися можна, бо солона вода коронавірус вб'є. Не все так однозначно з прісними водоймами, але і заборон щодо них теж нема. Пляжі курортники потрохи приводять до ладу. Готелі по країні - на низькому старті. Чи будуть у них схожі до турецьких заходи безпеки, залишається сподіватися.

Останній штрих для старту літнього сезону - міжрегіональний громадський транспорт. Якщо пандемію не почне дужче лихоманити, то потяги з автобусами зможуть повези вас до моря чи до гір вже наступного тижня. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація