Відомий німецький епідеміолог запропонував скасувати карантин та "заразити молодь коронавірусом"

Відомий німецький епідеміолог запропонував скасувати карантин та "заразити молодь коронавірусом"

Фото: Associated Press

Він вважає, що лише так можна подолати пандемію

Провідний німецький епідеміолог Олександр Кекуле переконаний, щоб впоратися з пандемією коронавірусу, потрібно зняти карантин і дозволити заразитися молодим жителям країни.

Про це пише The Daily Telegraph.

Кекуле, який ще в січні закликав канцлера Німеччини Ангелу Меркель тестувати на наявність коронавірусу всіх людей, що приїжджають з інших країн, зараз розробив план, який дозволить безпечно зняти карантин. Глава відділу мікробіології в Галле-Віттенбергську ще 22 січня закликав уряд Німеччини змусити туристів проходити тестування на вірус в аеропортах і на кордонах.

"Якби ми почали тестування і відстежували ланцюжок зараження в січні, ми могли б стримати епідемію, не вдаючись до закриття кордонів і карантину", - заявив Кекуле.

У березні, коли вірус охопив Німеччину, він закликав закрити кордон і школи, так як тоді загальний карантин був єдиним варіантом уповільнити поширення вірусу і запобігти перевантаженню лікарень. Тривала самоізоляція, за його словами, може принести більше шкоди, ніж сам вірус. Епідеміолог закликав не чекати на вакцину, створення якої може затягнутися на цілий рік.

"Ми не можемо залишатися під замком від шести місяців до року. Якщо ми зробимо це, наше суспільство і наша культура будуть зруйновані", - попередив Кекуле.

Він вважає, що з карантину потрібно виходити негайно, але зробити це потрібно безпечним чином. Для цього підготував план з трьох пунктів. По-перше, за його словами, люди похилого віку і ті, у кого є хронічні хвороби, повинні залишатися в ізоляції. Згідно з другим пунктом плану, необхідно перейти від соціального дистанціювання до "інтелектуального".

"Нам потрібно адаптувати дистанцію до ситуації. Наприклад, касир в касі супермаркету буде піддаватися зараженню протягом всього дня. Йому потрібно носити маску, йому потрібні належні заходи гігієни. Таксист повинен навчитися не чіпати своє обличчя після дій з грошима", - вважає Кекуле.

Більш того, Кекуле закликає спеціально заразити коронавірусом молоде населення Німеччини та не чекати на виготовлення вакцини.

"Ті, хто молодше 50 років, навряд чи помруть або серйозно захворіють від коронавірусу. Ми повинні дозволити їм заразитися, щоб вони могли виробити імунітет", - підсумував епідеміолог.

Раніше в американському Сіетлі в центрі Kaiser Permanente Washington Health Research Institute першим чотирьом волонтерам ввели вакцину від коронавірусу Covid-19. У випробуваннях візьмуть участь 45 волонтерів віком від 18 до 55 років. Американські медики заявляють, що для повного затвердження будь-якої потенційної вакцини потрібно буде від 12 до 18 місяців.

Тим часом науковці з медичного центру Університету Еразмуса в Роттердамі (Нідерланди) та Університету міста Утрехт також знайшли антитіло до коронавірусу COVID-19.

Станом на 14 квітня коронавірусом заразилися майже 2 млн людей в усьому світі, понад 120 тисяч з них померли та майже 500 тисяч вилікувалися.

Повʼязані теми:

Наступна публікація