Відновлення економіки: Трамп розповів про три етапи скасування карантину в США

Відновлення економіки: Трамп розповів про три етапи скасування карантину в США

Фото: Associated Press

Остаточне рішення залишають за очільниками штатів.

Президент США Дональд Трамп у четвер, 16 квітня, оприлюднив рекомендації щодо поетапного відновлення американської економіки та виходу з карантину, впровадженого для боротьби з поширенням COVID-19.

Остаточне рішення залишають за очільниками штатів, повідомляє The Hill.

Документ на 18 сторінок, який надали губернаторам під час конференції, рекомендує штатам приймати рішення про скасування карантину за умови, якщо впродовж 14 днів спостерігатиметься зменшення кількості нових пацієнтів із підтвердженою коронавірусною інфекцією та симптомами грипу.

Зазначається, що рекомендації, розділені на три етапи, оприлюднені з метою зменшити ризик нового спалаху COVID-19, а також захистити уразливі групи населення, серед яких люди похилого віку та пацієнти із супутніми захворюваннями.

На першому етапі штатам радять залишити більшість карантинних правил, при цьому дозволивши деяким підприємствам поступово відкриватися за умови збереження правила щодо соціального дистанціювання.

Із цією ж умовою на другому етапі можуть відкритися великі майданчики, тренажерні зали та бари. Також карантин рекомендують скасувати у школах. Тим не менш, по можливості, робітникам радять працювати дистанційно.

До третього етапу можуть вдатися губернатори тих штатів, де впродовж попередніх етапів не зафіксували повторного спалаху COVID-19. Тут пропонують відновити громадську активність, дозволити відвідування будинків для людей похилого віку, а також розширити можливості роботи барів та ресторанів. На цьому етапі людям все ще радять дотримуватися соціального дистанціювання.

"Щоб зберегти здоров'я наших громадян, ми також повинні зберегти здоров'я та функціонування нашої економіки, - сказав Трамп. - Впродовж тривалого часу одне не може обійтися без іншого. Тривалий локдаун в поєднанні з вимушеною економічною депресією може нанести величезні збитки здоров'ю населення".

Раніше ж Трамп заявляв, що лише він має повноваження для того, аби почати відновлення роботи економіки США.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація