Відкриття шкіл та манікюрних салонів: в Австрії розповіли, як будуть виходити з коронавірусного карантину

Дата публікації
Перегляди
1856
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Відкриття шкіл та манікюрних салонів: в Австрії розповіли, як будуть виходити з коронавірусного карантину

Фото: Associated Press

Вихід з карантину передбачає поширення послаблень майже на всю сферу послуг.

Австрійський уряд оголосив плани масштабного послаблення запроваджених раніше через пандемію COVID-19 суворих обмежувальних заходів.

Про них у вівторок, 21 квітня, розповів канцлер Австрії Себастіан Курц (Sebastian Kurz).

За словами Курца, план виходу з карантину передбачає поширення послаблень майже на всю сферу послуг. "Ми йдемо цим шляхом, оскільки ми в Австрії були надзвичайно дисциплінованими, і розвиток ситуації у нас є кращим, ніж в інших країнах", - наголосив Курц, цитує агентство новин dpa.

З початку травня, крім перукарень, планується також відкриття косметичних і манікюрних салонів. Крім того, з 27 квітня знову зможуть запрацювати всі без винятку магазини. Однак обмеження пересування для жителів країни залишатимуться чинними до кінця квітня, зауважив Курц.

Також з 23 квітня буде скасовано режим карантину на австрійському курорті Ішгль та ще в кількох населених пунктах у землі Тіроль. В Ішглі, який називають одним із розсадників коронавірусної інфекції в Європі, суворі заходи запровадили з 13 березня. У Тіролі, таким чином, не залишиться населених пунктів, які перебувають в режимі ізоляції.

Як повідомили в австрійському уряді, з 15 травня зможуть відкритися заклади громадського харчування. Утім, їхнім працівникам доведеться носити захисні маски, обмежено буде й час роботи - до 23-ьої години. Також планується запровадити обмеження щодо максимальної кількості клієнтів, сказав Курц.

Так само з 15 травня дозволять відвідування богослужінь за умови дотримання відповідної дистанції між вірянами. Також з 15 травня планується дозволити поступове відновлення навчання у школах. А для випускників та учнів старших класів підготовка до випускних іспитів має розпочатися вже 4 травня.

Єдиною сферою, де поки не планується послаблень, залишається туризм та сфера розваг і дозвілля. Однак Курц припустив можливість укладання угод про відкриття кордонів з сусідніми країнами, де спостерігається сприятлива ситуація щодо протидії поширенню коронавірусу, скажімо, з Німеччиною і Чеською Республікою. Попри це він порадив австрійцям планувати проведення цьогорічної відпустки на батьківщині. "Я проведу свою відпустку в Австрії і можу тільки порекомендувати багатьом австрійцям зробити те саме", - зазначив Курц.

В Австрії останнім часом спостерігається значне зниження темпів поширення коронавірусу - у день фіксують менше 100 нових випадків зараження. За даними міністерства охорони здоров'я Австрії, в країні підтверджено 455 летальних випадків унаслідок COVID-19, близько 11 тисяч осіб вже одужали після зараження коронавірусом, а кількість активних випадків становить близько 3,4 тисячі.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
1856
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація