Відкриття ринків: скільки зараз вартують овочі та коли чекати на здешевлення

Відкриття ринків: скільки зараз вартують овочі та коли чекати на здешевлення

Фото: Pexels

За словами продавців та економістів, ціни на овочі зараз дуже притомні.

Після масштабних протестів в регіонах та перспективи голодних бунтів влада вирішила відновити роботу продуктових ринків, а фермерам дозволити реалізовувати там свою продукцію.

Редиска по 10 гривень, молода капуста - по 13 гривень за кілограм. Такі ціни нині на одному із столичних гуртових ринків. Сюди продукцію привозять здебільшого із Одещини, Миколаївщини, Закарпаття та Херсонщини. І продавці, і економісти запевняють: ціни дуже притомні, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30

Пані Надія на гуртовому ринку продає редиску, привезену з Одеси. За кілограм править у середньому 10 гривень. Каже, що це недорого, бо з мінімальною націнкою. Але покупців, додає, мало, адже доїхати сюди нині можуть лише ті, у кого є власна автівка. На сусідній ятці - городина в асортименті. Капусту продають по 13 гривень, а картоплю - по 30-50 гривень. Товар закуповували у фермерів з Херсонщини.

Після відкриття в Україні частини продовольчих базарів, селянам нарешті є куди збувати урожай. Щоправда, ціни до минулорічних не дотягують. За словами пана Василя, огірки нині доводиться продавати удвічі дешевше, аніж минулоріч. Інакше ж продукцію доведеться викидати. Так було ще з тиждень тому. На знак протесту фермери навіть перекривали дорогу.

У столичних же супермаркетах на полицях цьогоріч здебільшого українські овочі, хоча є й імпортні. Огірки у крамниці продають по 40 гривень, а гілку помідорів - по 56.  

За словами економіста Олега Педзина, продукція укранських фермерів цьогоріч "цілком доступна": "Овочі сьогодні впринципі є дешевші, ніж були минулий рік у цей же період часу".

Аграрні експерти ж прогнозують: овочі дешевшатимуть й надалі. Особливо, коли на зміну парниковим прийдуть із відкритого ґрунту. Тоді ціна на городину може впасти майже на третину.

Ціни на овочі: скільки городина коштує на ринках і коли буде здешевлення

Ціни на овочі: скільки городина коштує на ринках і коли буде здешевлення

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Кореспондентка "Спецкор" Олена Лоскун.

Повʼязані теми:

Наступна публікація