За словами продавців та економістів, ціни на овочі зараз дуже притомні.
Після масштабних протестів в регіонах та перспективи голодних бунтів влада вирішила відновити роботу продуктових ринків, а фермерам дозволити реалізовувати там свою продукцію.
Редиска по 10 гривень, молода капуста - по 13 гривень за кілограм. Такі ціни нині на одному із столичних гуртових ринків. Сюди продукцію привозять здебільшого із Одещини, Миколаївщини, Закарпаття та Херсонщини. І продавці, і економісти запевняють: ціни дуже притомні, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.
Пані Надія на гуртовому ринку продає редиску, привезену з Одеси. За кілограм править у середньому 10 гривень. Каже, що це недорого, бо з мінімальною націнкою. Але покупців, додає, мало, адже доїхати сюди нині можуть лише ті, у кого є власна автівка. На сусідній ятці - городина в асортименті. Капусту продають по 13 гривень, а картоплю - по 30-50 гривень. Товар закуповували у фермерів з Херсонщини.
Після відкриття в Україні частини продовольчих базарів, селянам нарешті є куди збувати урожай. Щоправда, ціни до минулорічних не дотягують. За словами пана Василя, огірки нині доводиться продавати удвічі дешевше, аніж минулоріч. Інакше ж продукцію доведеться викидати. Так було ще з тиждень тому. На знак протесту фермери навіть перекривали дорогу.
У столичних же супермаркетах на полицях цьогоріч здебільшого українські овочі, хоча є й імпортні. Огірки у крамниці продають по 40 гривень, а гілку помідорів - по 56.
За словами економіста Олега Педзина, продукція укранських фермерів цьогоріч "цілком доступна": "Овочі сьогодні впринципі є дешевші, ніж були минулий рік у цей же період часу".
Аграрні експерти ж прогнозують: овочі дешевшатимуть й надалі. Особливо, коли на зміну парниковим прийдуть із відкритого ґрунту. Тоді ціна на городину може впасти майже на третину.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Кореспондентка "Спецкор" Олена Лоскун.