Відкриття дитячих садків: як працюватимуть заклади у Херсоні, Дніпрі та Житомирі

Відкриття дитячих садків: як працюватимуть заклади у Херсоні, Дніпрі та Житомирі

Фото: ТСН

Працюватимуть дошкільні заклади за новими правилами карантину.

В Україні з послабленням карантину починають відкриватися дитячі садки. Поки що не всі і не всюди. У Херсоні дитсадки запрацювали з понеділка, 25 травня, а в Дніпрі та Житомирі частину відкрили у середу, 27 травня.

Працюватимуть дошкільні заклади за новими правилами. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Херсон

Відкриттю садків в Херсоні сприяла епідеміологічна обстановка. Протягом тижня в області не виявлено жодного випадку зараження коронавірусом. Щоправда, малюків в дитсадки ходить значно менше, ніж до епідемії.

Тимчасові нововведення на час карантину:

  • дітей приймають чергові вихователі і заводять в садочок без батьків;
  • раз на 4 години малюкам вимірюють температуру;
  • іграшки дозволені тільки ті, які можна обробляти дезрозчином.

Сплять діти теж з дотриманням дистанцій. Їх намагаються вкладати подалі один від одного. Дистанцію тримають і під час їжі.

У дитсадках в рази виросла потреба у миючих і дезинфікційних засобах. Поки користуються тим, що закупили батьки. Щоправда, вже цього тижня мають поповнити запаси за кошти міськради.

Дніпро

З двох сотень садочків у Дніпрі 27 травня відкрили лише 13. Це ті, що встигли підготуватися до роботи в умовах карантину. На вході дітям міряють температуру. В кімнатах прибрали килими та м'які іграшки. Приміщення кілька разів на день прибирають та провітрюють.

Батьки підходять лише до червоної смужки за кілька метрів від входу. Далі не можна, дитину забирають вихователі. Малечі роблять обов'язковий температурний скринінг, а далі вони йдуть гуляти на двір.

У сусідньому садку тільки готуються до відкриття. Дозвіл на це міська рада надасть, якщо тут виконають низку умов - приберуть килими, м'які іграшкі, усі рушники замінять на одноразові, мило замінять на лише рідке, а у кожній групі встановлять санітайзери.

Поки в Дніпрі завантаженість садочків невелика. Прийшло лише 10% загальної кількості дітей.

Але якщо їх буде більше, то вихователів не вистачатиме, кажуть у міськраді. Бо ж у відпустку відправили усіх працівників, кому більше 60 років, і хто входить в групу ризику по коронавірусу.

Житомир

У Житомирі відкрилися усі дитячі садки. За новими правилами  батьки могли довести дітей до входу.  А там вже і дітям, і батькам медсестра вимірює температуру.

Після того, як дітям виміряли температуру, батьки відводять їх на майданчик до вихователя. У групах дозволена присутність не більше 15 дітей. Але поки з цим проблем немає, бо малюків привели небагато.

Напередодні відкриття дитсадків серед батьків провели онлайн опитування, скільки з них приведуть дітей. Відгукнулися більше 5,5 тисяч. Але привели поки усього дві.

У деяких регіонах відкриваються дитячі садочки: як працюватимуть заклади

У деяких регіонах відкриваються дитячі садочки: як працюватимуть заклади

Повʼязані теми:

Наступна публікація