Відкриття дитячих садків: у дошкільних закладах розповіли, які заходи можуть запровадити після карантину

Відкриття дитячих садків: у дошкільних закладах розповіли, які заходи можуть запровадити після карантину

Фото: pixabay.com

У вихователів, зокрема, перевірятимуть температуру.

У мережі запустили флешмоб з проханням відкрити дитячі садки, які тимчасово через карантин зупинили роботу. А в Києві вже презентували проєкт цілого регламенту поверенння дошкільнят до садків, а у Житомирі їх усі на карантин і не зачиняли, про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У садочку Житомира дітей, чиї батьки працюють у лікарнях та поліції, попри карантин могли ходити до окремої групи. Щоб все було безпечно, у дошкільному закладі запровадили спецзаходи. Зокрема, у свою групу діти йдуть окремим входом, де їм вимірюють температуру та дезінфікують руки.

"Дітки не контактують і не ходять приміщенням. Перебувають на вулиці упродовж часу, визначеного на прогулянку", - пояснює Лілія Пастернак, директорка навчально-виховного комплексу №38 м.Житомира.

Батьки, які повертаються на роботу після послаблення карантину, вимагають відкрити дитячі садки

Батьки, які повертаються на роботу після послаблення карантину, вимагають відкрити дитячі садки

За весь карантин, на щастя, жоден малюк не захворів. У міськраді Житомира вже розмірковують, щоб запустити всі садки від 1 червня. Попередньо в планах, увесь персонал садка за бюджетний кошт мусить пройти ПЛР-тестування на коронавірус. А вихованців зможуть водити лише ті батьки, які працюють.

"Я думаю це буде онлайн форма, на яку батьки заходять, реєструються, показують підприємство на якому вони працюють, і видрукують довідку, яка дасть можливість відправити дітей у садочок. Таку форму ми зараз пропрацьовуємо", - пояснив мер міста Сергій Сухомлин.

У Києві тим часом презентували цілий проєкт, як повертатися в дошкільні заклади. Його розіслали по районах на ознайомлення. Згідно з ним, у вихователів мають перевіряти температуру, вони повинні носити рукавички та маски, які регулярно слід змінювати. До груп вихователі йтимуть окремим входом. А в приватних садках навіть вигадали, як розставити ліжка на безпечній відстані.

У разі, якщо буде виявлено хвору дитину у садку, її переведуть до ізолятора. Звідти малюка заберуть або в лікарню, або додому. 

Зазначимо, що міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що дитячі садочки можуть відкритися після 22 травня, чого так очікують батьки, які виходять на роботу. Як пояснили ТСН.ua в Департаменті освіти Києва, це не означає, що дошкільні заклади запрацюють одразу. Принаймні у Києві, після відповідного рішення уряду розпочнеться спочатку підготовча робота, яка триватиме 10-14 днів, і лише потім дитячі садочки зможуть відкритися для дітей. Орієнтовно це може бути на початку або від середини червня. 

Інна Боднар

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація