Відкриття дитсадків: вихователі заявляють, що виконати всі карантинні вимоги майже неможливо

Відкриття дитсадків: вихователі заявляють, що виконати всі карантинні вимоги майже неможливо

Фото: Associated Press

У дитсадках побоюються, що рішення про відкриття прийняли зарано.

Освітяни в Івано-Франківську заявили, що відкривати дитячі садки нині небезпечно, а більшість карантинних рекомендацій МОН виконати майже неможливо.

Про те, що саме вимагають від вихователів, а також чи підтримують їх батьки дошкільнят та чиновники, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Про підготовку до відкриття одного з дошкільних навчальних закладів Івано-Франківська розповідає завідувачка Надія Марковська: "Ми в основному готуємо вулицю, бо літній оздоровчий період і діти більше часу будуть проводити на вулиці".

Водночас завідувачка ділиться й побоюванням щодо того, чи не зарано відкриватися, коли й перелік урядових рекомендації викликає питання. 

Зокрема, якщо вихователь повинен забирати дітей від батьків на вулиці, то що робити у випадку, якщо надворі злива? Або ж де взяти тонни паперових рушників та як контролювати дезінфекцію з дітками, коли з групою працює лише одна вихователька. Не розуміють у дитсадках і те, як переконати малечу в тому, що під час гри не можна наближатися один до одного чи бавитися однією лялькою, а пластиліном не можна користуватися взагалі. 

"Ну, гра - це основна діяльність дітей. Як забезпечити безконтактну гру? Ну, можна дати якісь картки. Але це одноразово. Обмежити сенсорну діяльність! Ну сенсорика це ж основне, діти все досліджують, - ділиться завідувач дитячим садочком Тарас Голей. - Діти ясельної групи - там не може бути безконтактного спілкування. Там же дитину треба взяти і на руки, і притулити, і допомогти обслужити себе і т.д."

Відкриття дитсадків: чому вихователям майже неможливо виконати всі карантинні вимоги

Відкриття дитсадків: чому вихователям майже неможливо виконати всі карантинні вимоги

У міськкомі Профспілки працівників також занепокоєні. "Щоб це не спричинило, будемо відвертими, новий всплеск епідемії. В Чехії ми вже бачимо перший випадок - коли відкрили дошкільні заклади і швидко їх закрили, бо виявили коронавірус у дитини, відповідно всіх відправили на самоізоляцію", - пояснює голова Івано-Франківського міськкому Профспілки працівників Андрій Дем'янчук.

Думки батьків же розділилися. Одні занепокоєння вихователів поділяють - це переважно ті, хто може сидіти з дітьми вдома. Інші ж, хто повинен ходити на роботу, обурюються.

 "Ті освітяни сидять вдома, нічого не роблять та ще й отримують зарплатню. А що робити мамі, котра одна виховує дитину, а грошей вже навіть на їжу немає", - каже мешканка Івано-Франківська Тетяна Сєдова. "Подивіться на переповнені дитячі майданчики, діти вже давно в контакті одне з одним", - підтримує пані Тетяну Ольга Бондаренко-Мельничук. "А ризик втратити дитину через поспіх Вас не лякає? Невже останній коржик доїдаєте?" - опонує Віктор Мельник. 

Вимоги до дитсадочків справді жорсткі - визнають у міністерстві. Але це, запевняють, необхідність: "Звичайно, досить важко для 3-4 річної дитини казати: ти повинен зробити 1-2-3... ну для цього ж є вихователі, які повинні за цим слідкувати".

Міські чиновники ж вирішили, що з 1 червня відкриють лише 10 садків із майже сорока. Якщо за тиждень спалаху не буде, поетапно відкриватимуть й інші. Порахували: групи переповнені не будуть.

Тим часом вихователі сподіваються на погоду, щоб діти більше гуляли на вулиці, а також на свідомість батьків, які недужих малюків у садки не приводитимуть.

Нагадаємо, що 22 травня в Україні розпочався другий етап послаблення карантинних обмежень. Відновлюється робота наземного громадського транспорту. А від 25 травня має бути відновлена робота метрополітенів, а також дитсадків. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація