"Видали казна-що": в Миколаєві лікарі показали, у чому працюють із інфікованими коронавірусом (відео)

"Видали казна-що": в Миколаєві лікарі показали, у чому працюють із інфікованими коронавірусом (відео)

Фото: Associated Press

За словами лікарки, це не вперше видають такі засоби захисту.

У відділенні гемодіалізу Миколаївської обласної лікарні медпрацівники поскаржилися, що отримали непридатні одноразові халати і захисні окуляри, які постачав МОЗ. В них лікарям доведеться працювати з інфікованими коронавірусом.

Про це повідомила завідувачка центру нефрології та діалізу Тетяна Костиненко.

За її словами, це не перші непридатні до використання засоби індивідуального захисту. Цього разу їм видали будівельні окуляри і одноразовий халат. 

"А 4-5 годин гемодіалізу ви пробували відгарувати в цьому? Як ви думаєте, я можу захистити себе, медсестру цими окулярами. Я не знаю, для чого вони призначені, але тільки не для роботи з такими важкими хворими", - сказала Тетяна Костиненко, показуючи, що окуляри завеликі.

Раніше лікарка розповідала, що вони отримали непридатні захисні комбінезони. "Протичумні костюми - не годяться! Комбінезон "для лікаря-інфекціоніста" теж не годиться - просто звичайний поліетилен...", - написала Костиненко.

Так мы работаем... Уже 5 больных с ковидом на диализе у нас. А сегодня это уже на потоке, т.е. не первый день и не...

Опубликовано Tetyana Kostynenko Воскресенье, 11 октября 2020 г.

Як виявилось, окуляри та хірургичні халати лікарня не закуповувала, а отримала від Міністерства охорони здоров'я. "Це постачання МОЗ. У наказі № 2122 написано "захисні окуляри". Там не написано "медичні", "ковідні", а просто "захисні окуляри". І те, що нам поставили МОЗ, ми і можемо видати", - розповіла ТСН.ua заступниця головного лікаря Наталія Ткаченко.

Вона також вважає, що отримані комбінезони і халати не підходять. "Але якщо вони відповідають маркуванню, то що ми можемо придумати? Все, як прописано в наказі. Все відповідає. Тому не все так однозначно", - сказала Наталія.

Вона також додала, що лікарі усі різні і комусь окуляри можуть бути за розміром, а іншим завеликі чи замалі. Інші засоби індивідуального захисту - маски та комбінезони - в достатній кількості видаються кожному медпрацівнику.

Нагадаємо, уряд ухвалив рішення про збільшення вдвічі доплат медикам і військовим. Кошти, зокрема, підуть на закупівлю засобів індивідуального захисту для лікарень.

Повʼязані теми:

Наступна публікація