Від сьогодні у Києві відкриються ТРЦ та готелі: за якими новими правилами вони будуть працювати

Від сьогодні у Києві відкриються ТРЦ та готелі: за якими новими правилами вони будуть працювати

Робота розважальних зон залишається под забороною.

Від суботи, 30 травня, у Києві запрацюють усі торговельно-розважальні центри та готелі.

Відповідне рішення ухвалила комісія з надзвичайних ситуацій міста, повідомив 27 травня мер Києва Віталій Кличко.

В сюжеті ТСН.19:30 29 травня розповіли, наскільки столичні ТРЦ готові до роботи в нових умовах та за якими правилами вони працюватимуть. Так, зазначається, що біля кожного ТРЦ на вході розміщені плакати з нагадуванням про заходи безпеки, а трохи далі охорона і температурний скринінг. "Ми встановили рамки безпеки. Ми перейняли китайський досвід", - каже комерційна директорка ТРЦ Дарія Завадська.

Температура висвічується, щойно ними пройти. Крім того, програма фіксує відсутність маски, розпізнає обличчя, і визначає наявність металевих предметів. На будь яке порушення має відреагувати охорона. Примусити ж вдягнути маску або вийти з закладу, на жаль, не можуть, пояснює директор вже іншого торговельного центру. "Такі повноваження є лише у правоохоронних органів. Ми можемо лише рекомендувати звернутися до сімейного лікаря, просимо не заходити до торговельного центру", - пояснює директорка ТРЦ Інна Сотнікова.

Тож дуже сподіваються на розуміння людей, і відповідальне ставлення до правил. Адже дезінфікатори є у всій території закладу, придбати маски можна на вході, у спеціальних автоматах, ще й скрізь нагадування: на лави сідати не ближче як півтора метри один від одного, і правильно займати черги. Крім того, будь-яке місце, де може утворитися черга, чи то до ліфта, чи то до магазину, або навіть в туалет, обов'язково обладнане нагадуваннями, що необхідно дотримуватися дистанції.

Кожен із закладів вигадує свої, оригінальні наліпки, пояснюють вже в ТРЦ, що на Хрещатику. Найбільше креативу там, де їжа. Столи тут складені, і такими залишаться. "Фудкорт від завтра він відкривається, але буде працювати виключно на виніс. Ми прибрали усі столики для того, аби не могли сидіти. Щоб все було максимально безпечно", - пояснює менеджерка торговельного центру Єлизавета Левицька. Єдине дозволено роботу вуличних майданчиків, але також з дотриманням дистанції. Де-не-де вони навіть вже відкриті. Й подекуди видно, дистанція між людьми не скрізь півтора метри.

На продаж працюватимуть практично всі заклади, а от кінотеатри - частково, літні майданчики теж. Дитячі зони закриті. Продавці кажуть, що скучили за роботою.

Задля безпеки відвідувачів персонал торговельних центрів, переконують директори, не користується громадським транспортом, усіх привозять. А самі зали, де заклади, якщо раніше прибирали двічі на день, тепер 10-12 разів. Також щоночі роблять дезінфекцію більш концентрованими сумішами. І по всіх предметах, з якими контактують люди.

Що стосується готелів, то вони також від 30 травня зможуть розпочати роботу, крім хостелів. Ресторани в готелях поки працюватимуть на виніс та на обслуговування в номерах.
 
Для готелів прописані чіткі вимоги, яких вони повинні дотримуватися:

  • Температурний скринінг співробітників та пожильців.
  • Масковий режим поза номерами.
  • Дозволяється одночасне перебування відвідувачів у вестибюлі з розрахунку не більше однієї особи на 10 м2 площі приміщення.
  • Ресторани в готелях поки працюватимуть на винесення та на обслуговування в номерах. 

Нагадаємо, що від 11 травня в Україні скасували деякі карантинні обмеження, запроваджені для боротьби з коронавірусом. Зокрема, дозволили роботу перукарень та стоматологічних клінік, відкрили для відвідування парки й сквери. Але не всі регіони виходять із карантину однаково. У деяких запровадили так званий адаптивний карантин, а деякі, навпаки, трохи збільшили перелік "послаблень".

В Україні починають відкривати ТРЦ: як вони працюватимуть

В Україні починають відкривати ТРЦ: як вони працюватимуть

Повʼязані теми:

Наступна публікація