Від приховування до локдаунів: що відомо про боротьбу Китаю з коронавірусом та яка ситуація у КНР зараз

Від приховування до локдаунів: що відомо про боротьбу Китаю з коронавірусом та яка ситуація у КНР зараз

Фото: Associated Press

Китай відновлюється після локдауну, однак питання щодо реакції уряду на початок пандемії COVID-19 залишаються.

Після жорсткої боротьби із пандемією COVID-19 жителі Китаю поступово повертаються до звичного життя: робітники знову працюють на фабриках, для студентів поновилося очне навчання, а біля популярних ресторанів скупчуються черги. 

Водночас у великих містах носіння захисної маски, якого більше не вимагають за межами метро чи громадських місць, стало звичним явищем, пише The Associated Press.

Відновлення

"Таке враження, що життя відновилося", - сказав шанувальник кінематографа Мен Сянью, коли у Пекіні після шестимісячної перерви знову запрацювали кінотеатри. Нагадаємо, що зала під час перегляду могла бути заповненою лише на 30%. 

Внутрішні подорожі у Китаї порівняно з минулим роком відновилися на 80%, тож не дивно, що на популярних напрямках сьогодні спостерігають скупчення людей із мінімальним дотриманням соціальної дистанції.

Фото: Associated Press

Нічне життя в Ухані у жовтні 2020 року.

Керівна комуністична партія Китаю скасувала низку найжорсткіших із будь-коли запроваджених карантинних обмежень, але продовжує пильнувати та попереджати нові спалахи. Щодня в країні повідомляють про близько десяти нових випадків зараження з-за кордону.

І все ж, після пандемії життя в Китаї змінилося. Більшість громадян має у своєму смартфоні застосунок, що повідомляє про перебування у зараженій зоні. Він необхідний для того, щоб отримати доступ до багатьох офісних будівель, торгових центрів та туристичних об'єктів. Деякі громадські місця продовжують обмежувати денну кількість відвідувачів.

"Однак, із кожним днем ​​ці обмеження здаються менш суворими. Люди залишаються обережними: дехто все ще використовує серветки або рукавички, щоби не торкатися поверхні у ліфті, але всепроникний страх значною мірою випарувався", - йдеться у матеріалі.

В китайському Ухані для відвідувачів відкрили міський зоопарк

В китайському Ухані для відвідувачів відкрили міський зоопарк

Проблемою залишається кількість робочих місць. Попри зріст економіки відновлення відбувається нерівномірно. Хоча великі компанії вже повернулися до звичного режиму роботи, споживчі витрати залишаються помірними, а дрібні підприємства скорочуються або закриваються.

Реакція та приховування

Нагадаємо, що саме у Китаї повідомили про перших пацієнтів, інфікованих невідомою хворобою. До середини грудня в країні нараховували всього шість випадків зараження на 100 тисяч населення. Додамо, що КНР не враховує у своїй статистиці пацієнтів із позитивними результатами тестів, якщо вони мають безсимптомний перебіг захворювання.

Фото: Associated Press

Перукарня в одному із торгових центрів Уханя у жовтні 2020 року.

На початку пандемії китайський уряд придушував попередження про спалах невідомої інфекції, звинувачуючи лікарів з Уханя, які розповідали про хворобу в соцмережах, у "поширенні чуток". Влада також не одразу випустила інформацію про новий вірус, попри те, що в лікарнях почали з'являтися сотні заражених пацієнтів, і потенційна небезпека ставала дедалі більш очевидною.

Карантин в Ухані без попередження запровадили у ніч проти 23 січня. Ніхто не міг в'їхати чи виїхати з міста, в якому проживають 11 мільйонів людей. В наступні дні обмеження розповсюдили й на більшій частині провінції Хубей.

Через переповнені лікарні пацієнтів із легкими симптомами відпускали додому, де вони заражали інших, а поліція затримувала тих, хто розміщував у Мережі відеозаписи щодо "жахливих умов життя". Водночас "державні ЗМІ зосередили увагу на героїчних зусиллях з порятунку людей, але не на недоліках, які робили ці зусилля необхідними".

Дніпро–Ухань: українські медики вперше поспілкувалися в режимі телемосту зі своїми китайськими колегами

Дніпро–Ухань: українські медики вперше поспілкувалися в режимі телемосту зі своїми китайськими колегами

Втім, вже у березні, коли в країні майже не фіксували нових випадків місцевого зараження, влада почала швидко реагувати на будь-які повторні прояви інфекції, закриваючи цілі райони та проводячи масові тестування. 

"Місце, яке було найнебезпечнішим, тепер є найбезпечнішим", - сказав Чен Джин, який продає м'ясо для барбекю на відкритому нічному ринку в Ухані. Його бізнес суттєво не відновився, але він сподівається побачити більше клієнтів у 2021 році.

Фото: Associated Press

Ухань у жовтні 2020 року.

Залишаються питання щодо того, чи намагалася влада приховати спалах COVID-19 та чи був він більш масштабним, аніж визнала правляча Комуністична партія. У виданні наголошують на тому, що локдаун в Ухані запровадили надто пізно, через що інфекція встигла проникнути на іншу частину Китаю та за межі країни.

Темний бік влади

Комуністична партія вважає відносний успіх у боротьбі з пандемією підтвердженням свого однопартійного правління.

"У певному сенсі криза демонструє силу системи і її темну сторону, - підсумовують автори матеріалу. - Вірус стримується, але лише завдяки здатності уряду диктувати зміни і використовувати стеження та цензуру для контролю над своїми людьми".

Загалом від початку пандемії в Китаї на COVID-19 захворіли 86 770 людей. З них 4 634 хворих померли від ускладнень інфекції, тоді як ще 81 821 пацієнт вилікувався. Станом на 16 грудня на лікуванні залишаються 315 пацієнтів із активною формою коронавірусу, стан восьми з них оцінюють як критичний. 

Нагадаємо, що у січні 2021 року експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я планують поїхати до Китаю, щоб розслідувати походження коронавірусу. 

Після тривалого карантину, в Ухані відновили залізничне та авіаційне сполучення

Після тривалого карантину, в Ухані відновили залізничне та авіаційне сполучення

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація