Від прибирання до догляду за хворими: у Маріуполі волонтери допомагають медикам боротися з короновірусом

Від прибирання до догляду за хворими: у Маріуполі волонтери допомагають медикам боротися з короновірусом

Фото: Associated Press

Планують не припиняти допоки кількість хворих на COVID-19 зростатиме.

У Маріуполі Донецької області волонтери допомагають медикам боротися із короновірусом. Кожного дня вони приїжджають до однієї з "ковідних" лікарень, прибирають у палатах з хворими та готують відділення, куди мають переселяти нових інфікованих.

Про це йдеться 5 грудня в сюжеті ТСН.19:30.

Волонтер Геннадій Мохненко знає, як за кілька годин зібрати 35 ліжок у палатах для хворих на COVID-19. З десяток волонтерів - молодь з місцевої церковної громади.

Директор маріупольської міської лікарні №9 Олександр Железняк каже, що саме на фізичну роботу зараз вкрай бракує рук.

Волонтери збирають меблі, миють підлогу у палатах, доглядають за хворими на COVID-19. Допомагати приходять лише повнолітні і ті, хто вже переніс вірус. Переконані, що заразитися повторно не зможуть. А от допомогти лікарям - цілком.

"Коли я перший раз сюди прийшов, подивився, як жінки тут працюють, я здивувався. Звик, що стоїш в черзі, а вони сидять і п'ють чай. Але насправді, зсередини я побачив, що вони дуже багато зараз працюють", - каже волонтер Сергій Козирьков.

У Маріуполі волонтери допомагають медикам боротися з короновірусом

У Маріуполі волонтери допомагають медикам боротися з короновірусом

Організував такий волонтерський рух Геннадій Мохненко - пастор у місцевій євангельській церкві, батько для тридцятьох прийомних дітей та засновник дитячого реабілітаційного центру "Республіка Пілігрим". У Маріуполі він відомий саме цим. Про дитячий центр п'ять років тому вийшов американський фільм. Каже, пацієнти упізнають навіть у захисному костюмі.

"Мою підлогу під ліжком, мене впізнає чоловік: "Ви пастор Геннадій?" – Так – ""Пілігрим"?" (наш дитячий центр) - Так. - "Так це про вас Голлівуд фільм зняв?". Я кажу "так". І в цей момент я вичавлюю ганчірку, пересуваю "качку". І він сидить під киснем і каже: "Ось чого я не думав, так це що голлівудські зірки будуть мою "качку" рухати і підлоги мити в моїй палаті", - розповів волонтер.

Волонтери допомагають лікарні вже два тижні. Планують не припиняти допоки кількість хворих на COVID-19 зростатиме.

Автор: Ганна Котихова

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація