Від 25 грудня, 2 чи 8 січня: коли українцям готуватися до локдауну

Від 25 грудня, 2 чи 8 січня: коли українцям готуватися до локдауну

Фото: УНІАН

Остаточне рішення ухвалюватиметься на засіданні 9 грудня.

Про необхідність запровадження в Україні локдауну почали говорити ще на початку листопада, коли кількість хворих коронавірусом людей щодня стрімко зростала. Спочатку уряд планував посилити карантин на новорічні свята, починаючи від 25 грудня, пізніше після чисельних нарад і консультацій міністр охорони здоров'я Максим Степанов і прем'єр Денис Шмигаль заявили, що у грудні локдауну не буде, його перенесуть на початок 2021 року. Остаточне рішення щодо дат та переліку заборон Кабмін має ухвалити 9 грудня.

ТСН.ua зібрав усі варіанти можливих дат посилення карантинних обмежень, про які заявляла влада.

Від 24 грудня до 15 січня

30 листопада кілька народних депутатів у "Слузі народу" заявили, що в Кабінеті міністрів погодили дату введення локдауну. Жорсткі обмеження нібито почнуть діяти від 24 грудня і триватимуть до 15 січня. Однак прессекретарка президента Володира Зеленського Юлія Мендель тоді спростувала цю інформацію. 

"Можливість локдауну зберігається. За умови сильного зростання кількості хворих, його потрібно буде запровадити. На цьому сходяться не лише урядовці, а й представники місцевої влади. Однак поки що точної дати нема", — написала Мендель. 

За її словами, наразі вивчаються всі можливі сценарії, прогнози, опрацьовуються можливості медичної системи та економіки. 

Від перших чисел січня 2021 року

Одним із перших про початок січня заявив секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов. Так, 1 грудня він заявив, що немає сумніву, що в Україні введуть локдаун, однак з датами ще не визначилися. За його словами, обговорюються часові межі жорстких карантинних обмежень або у грудні, або вже від 2 січня

"Те, що локдаун буде вводитися — це так. Єдине питання часу:коли він буде вводитися — чи в грудні, чи від 2 січня. Зараз якраз триває дискусія з фахівцями з цього приводу... Те, що локдаун буде — це 100%. Інша справа, коли", — сказав Данілов. 

Уже 4 грудня про локдаун на початку січня заявили міністр охорони здоров'я Максим Степанов та прем'єр-міністр Денис Шимигаль. Так, за словами очільника МОЗ, суворі обмеження будуть введені на три тижні від перших чисел січня і дозволить підготуватися до сезонного стрибка захворюваності на грип та максимально розвантажити медичну систему. 

Голова уряду також зазначив, що карантин посилять у січні, а рішення щодо дат та переліку обмежень Кабмін ухвалюватиме 9 грудня. 

Натомість джерела ТСН.ua в Кабміні 9 грудня розповіли, що урядовці наразі розглядають два варіанти дат запровадження локдауну чи посилення карантину в Україні. "Називайте це як хочете, але ж транспорт буде працювати, тому це не зовсім локдаун. Є дві дати: від 1 січня і від 8 січня. Чому з’явилася дата 8 січня? Багато українців їдуть на новорічні та різдвяні свята додому, багато хто подорожує Україною, та й бізнес все ж заробляє на Різдво", - повідомило джерело. 

Народна думка: чи готові українці до жорсткого карантину

Народна думка: чи готові українці до жорсткого карантину

Від 8 січня

Також 9 грудня зранку, у день ухвалення остаточного рішення щодо долі карантину, в ефірі одного із телеканалів міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що початок локдауну "буде не 2 січня". "Я думаю, що це буде не 2 січня (введення локдауну - Ред.). Коли ми говоримо про кінцеві обмеження, то вони всі повинні бути дієвими. Для мене важливо мати реальний локдаун, а не напівбутафорський", - заявив міністр. 

Про 8 січня також повідомив і народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко. Так, у своєму Telegram-каналі він написав, що локдаун в Україні планують ввести від 8 до 25 січня. 

Видання "Лівий берег" з посиланням одного з членів Кабміну також написало про посилення карантину від 8 січня. Згідно з постановою Кабінету міністрів, яке є в розпорядженні видання, локдаун планують ввести після Нового року: від 8 до 25 січня. "Триває обговорення. Рішення буде у другій половині дня", - сказав LB.ua один із членів Кабміну. 

Нагадаємо, карантин вихідного дня в Україні вирішили не подовжувати. Також влада ухвалила рішення не запроваджувати локдаун у грудні та на новорічні свята, проте пообіцяла зробити це на початку січня 2021 року. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов 9 грудня заявив, що початок локдауну буде не раніше 2 січня, але уряд досі працює над фінальною версією обмежень.

З початку січня варто чекати посилених карантинних обмежень – Денис Шмигаль про перспективи локдауну

З початку січня варто чекати посилених карантинних обмежень – Денис Шмигаль про перспективи локдауну

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація