Великий банкет на Буковині завершився спалахом коронавірусу: до лікарів звернулися 20 осіб

Великий банкет на Буковині завершився спалахом коронавірусу: до лікарів звернулися 20 осіб

Фото: УНІАН

Кількість хворих на СOVID-19 у регіоні почала зростати.

У Чернівецькій області після велелюдного банкету зафіксували спалах коронавірусу. Зокрема до лікарів із симптомами, подібними до тих, що і при СOVID-19, звернулися близько 20 осіб.

Про це повідомила головний санітарний лікар Чернівецької області Наталя Гопко molbuk.ua.

"У нас є результати розслідування, які дають підтвердження захворювання серед гостей великих банкетів на весіллях, хрестинах. Такі випадки зареєстровані впродовж останніх двох тижнів. Зараз маємо інформацію приблизно про 20 хворих із числа гостей одного урочистого заходу", - каже Гопко.

За її словами, кількість хворих на СOVID-19 у регіоні почала зростати з кінця минулого тижня .І причиною цьому є "пожвавлення спілкування, відновлення банкетів та активне подорожування".

"Впродовж кількох тижнів за кількістю хворих лідирують Кіцманський район, Путильський район та Чернівці. Поїдьте трасою у Кіцманському районі – біля ресторанів десятки авто, і можна лише здогадатися, скільки людей всередині. Зараз добігає повний інкубаційний період від завершення Петрівського посту. Впродовж цих двох тижнів і у вихідні, і у будні дні люди святкують, не відмовляючись від велелюдних банкетів", - пояснює головний санітарний лікар регіону. 

За чинними карантинними нормами, гості мають розташовуватися на відстані 1,5-2 метри, також є норма 5 квадратних метрів на людину.

"Якщо є банкет на 50 людей, значить, заклад має бути на 250 квадратних метрів. Цього ніхто не дотримується", - зазначила Гопко. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що увечері 30 липня у Чернівецькій області наявність нового типу коронавірусу COVID-19 підтвердили в іще 63 людей,  тоді як лабораторний центр опрацював 470 зразків. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація