За словами лікаря Дуброва, введення локдауну певною мірою стримає кількість нових госпіталізацій.
Необхідність облаштування додаткових лікарень, корпусів для лікування хворих на COVID-19, залежатиме від того, як поводитиметься вірус та на скільки ефективно українці дотримуватимуться протиепідемічних заходів: носити маски, мити руки, дистанціюватись одне від одного.
Про це заявив лікар, президент Асоціації анестезіологів Сергій Дубров в ефірі ток-шоу "Право на владу" 3 грудня.
"Я глибоко переконаний в тому, що мобільні госпіталі, розгорнуті в палацах спорту, на стадіонах, вони не виконають тієї функції, яка на них покладається з боку уряду або тих, хто вважає за потрібне робити такі госпіталі. Чому? Тому що це не пристосовані приміщення, тому що, мені здається, перша проблема навіть не в приміщеннях, і кисень теоретично можна розвести", — зазначив він.
За словами експерта, основна проблема — в нестачі кваліфікованого медичного персоналу, який зможе надавати допомогу в цих мобільних госпіталях.
"А височенні показники летальності, та сама північ Італії на початку пандемії, бачили колосальні цифри померлих. Я глибоко переконаний в тому, що це було обумовлено саме тим, що не вистачало кадрових ресурсів", — говорить Дубров.
Також, за словами лікаря, про величезну кількість пацієнтів, нестачу кадрових ресурсів розповідали колеги-медики з Нью-Йорка, коли госпіталям не вдавалося фізично надати допомогу всім пацієнтам, які її потребували.
"Тому якісь надії покладати на оці госпіталі мобільні… мені здається, що там буде колосальний рівень летальності, тож все-таки слід цього уникати і намагатися надавати допомогу в лікувальних закладах", — резюмував Дубров.
Раніше стало відомо, що мобільний госпіталь для лікування пацієнтів хворих на COVID-19 у Києві планують розгорнути на базі лікарні "Феофанія". Це третя точка, запропонована владою столиці. У Києві під ці цілі також планують переобладнати Палац спорту і Міжнародний виставковий центр.