Вдома, в аптеці, в авто: як можна здати тест на коронавірус у США і Німеччині та скільки коштує

Вдома, в аптеці, в авто: як можна здати тест на коронавірус у США і Німеччині та скільки коштує

Фото: Associated Press

Кореспондентки ТСН у США та Німеччині випробували їх на собі й поділилися враженнями.

Аби зменшити черги поблизу лабораторій й розвантажити лікарів, у світі вигадують усе більше способів як і де перевіритися на наявність коронавірусної інфекції. Здати тест на COVID-19 можно просто на порозі ресторану або ж аптеки, не виходячи з машини, чи навіть провести самостійне тестування в домашніх умовах.

Кореспондентки ТСН у США та Німеччині випробували їх на собі й поділилися враженнями. Про це йдеться 27 листопада в сюжеті ТСН.19:30.

США

Так, у передмісті Вашингтона навіть для іноземних громадян, аби записатися на безкоштовний тест в аптеку, достатньо сказати, що були в тісному контакті з хворою на COVID-19 людиною і мати симптоми: температуру, кашель та нежить.

Для цього треба заповнити на сайті анкету з датою народження, переліком симптомів, датою контакту з інфікованою людиною. Але здати тест може вийти не одразу - кількість місць в деяких штатах обмежена через перенавантаження.

Під час перебування біля аптеки у черзі перед здаванням тесту людині за 10 хвилин надходить смс-повідомлення з ретельними інструкціями:

  • обережно запхайте ватну паличку на кілька сантиметрів в ноздрю;
  • м'яко обертаючи, посуньте паличку прямо вглиб - ні в якому разі не вгору.

Виходити з машини нікуди не треба. Більше того, не можна. Тут, як в закладі швидкого харчування, усе видають у віконце. Мазок бере сама людина за інструкцією. Чекати на результати - від трьох до п'яти днів. Вони надійдуть одразу в медичний додаток, де людина створює обліковий запис.

У людей, в яких є страхування, вона й оплатить цей тест. За інших заплатить штат з виділених державою спецфондів. Також є десятки місць, де можна здати тести швидше, але дорожче. Їх закуповує зараз майже кожна клініка. Однак вартість може сягати до 300 доларів. Тим, хто не хоче виходити з дому, можна замовити тест с доставкою. Це обійдеться у 100 доларів. Однак його доведеться потім нести на пошту.

Вдома, у аптеці та в машині: які способи тестування на коронавірус вигадали у США та Німеччині

Вдома, у аптеці та в машині: які способи тестування на коронавірус вигадали у США та Німеччині

Німеччина

У країні понад мільйон інфікованих на COVID-19. Лабораторії працюють на межі можливостей. І, щоби зробити тест на коронавірус, інколи доводиться чекати декілька днів. А потім ще так само чекати на результат. У такому випадку самостійне тестування в домашніх умовах може заощадити багато часу. Замовити ПЛП-тест можна в Інтернеті. Коштує він 79 євро. Зразок потім треба буде відправити в лабораторію.

Безкоштовний тест у Німеччині роблять людям із серйозними симптомами. В іншому випадку відправляють на самоізоляцію і тест не оплачують.

Перед тестуванням треба зареєструватися на сайті компанії. Попросять ввести персональні дані і адресу, за якою кур'єр потім забере мазок в лабораторію.

Після замовлення тест приходить на наступний день. У коробці - стерильний шпатель для мазка, колбочка і одразу декілька пакетів для безпечної упаковки.

У домашніх умовах мазок треба брати з горла. Встромляти паличку в носа непотрібно. Утім, у горло потрібно заходити дуже глибоко. Це запорука правильного результату. Однак зробити це самостійно - важко і дуже неприємно.

Медики радять відправляти зразок в лабораторію якомога швидше. А виробник тесту дає 48 годин. За цей час мазок повинен забрати кур’єр. Результат можна побачити онлайн впродовж одного чи двох днів.

Утім, німецькі медики такі самостійні тести в домашніх умовах критикують. Кажуть, ПЛР має робити навчений медичний персонал. Інакше надто високий ризик забрати мазок неправильно, випити перед цим чаю або почистити зуби або зберігати його за неправильної температури, і вже результат буде негативний, навіть якщо інфекція є.

Приховати позитивний результат навіть домашнього тесту не можливо. Лабораторії зобов'язані повідомляти кожну підтверджену інфекцію в місцевий орган охорони здоров'я.

Популярності в Німеччині набирають тести на антиген. Однак купити і провести тести на антиген в Німеччині можна тільки медперсоналу.

І якщо ПЛР-тест для домашнього використання можна придбати винятково онлайн, то у вільному продажу в аптеках є тільки тести на антитіла. Коштують вони близько 50 євро. Однак, цілковитої упевненості, чи справді ви хворіли на COVID-19, вони теж не дадуть.

Повʼязані теми:

Наступна публікація