Вчені виявили новий вид коронавірусу: його можуть поширювати собаки

Автор
Юлія ШевченкоЮлія Шевченко
Дата публікації
Перегляди
915
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені виявили новий вид коронавірусу: його можуть поширювати собаки

Фото: Associated Press

Серед 301 перевірених пацієнтів у восьми дослідники виявили докази наявності коронавірусу, подібного до того, який був виявлений у собак.

В Малазії виявили новий вид коронавірусу у пацієнтів з пневмонією. Медики встановили, що він виник у собак.

Про це повідомляє видання The Hill.

Дослідження, опубліковане в четвер у журналі "Клінічні інфекційні хвороби". Там детально описується, як у 2018 році дослідники проаналізували мазки із носа 301 пацієнта, який лікувався від пневмонії в лікарні в Саравака, Малайзія.

Епідеміологи з Університету Дьюка застосували новий тест, який працював як тест на SARS-CoV-2, але міг виявити більш широкий спектр коронавірусів, навіть тих типів, які ще не визначені.

Серед 301 перевірених пацієнтів у восьми дослідники виявили докази наявності коронавірусу, подібного до того, який був виявлений у собак. Пацієнти пройшли лікування та виписалися з лікарні через шість днів перебування у медзакладі на кисневій терапії.

Незважаючи на те, що дослідження припускає, що вірус людина могла отримати від собаки, наразі ще немає доказів передачі від людини до людини. Дослідники також ще не визначили, чи викликає нововиявлений вірус пневмонію.

"Зараз ми не маємо доказів того, що цей вірус може викликати важкі захворювання у дорослих", - сказала Анастасія Власова, автор дослідження, професор Коледжу харчових, сільськогосподарських та екологічних наук Університету штату Огайо (CFAES). 

Вона додала, що поки немає причин очікувати чергової пандемії від цього вірусу.

Дослідники відзначають, що вірус може бути восьмим коронавірусом, який, як відомо, викликає хвороби у людей, і його потрібно підтвердити шляхом подальших досліджень. Це перший звіт, який передбачає, що новий коронавірус, подібний до вірусу, виявленого у собак, може розмножуватися у людей.

Нагадаємо, що індійський штам коронавірусу відрізняється від інших часом появи симптомів.

Коронавірус в Україні: минулої доби від ускладнень померли 202 громадянина

Коронавірус в Україні: минулої доби від ускладнень померли 202 громадянина

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
915
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація